امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 100 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

گمانه‌زنی‌ها در مورد قیمت محصولات فولادی در بازار آهن‌آلات

1398/08/13 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد پیش بینی قیمت آهن‌آلات، در روزهای اخیر به دلیل افزایش سیر صعودی قیمت‌ محصولات فولادی در بازار، محصولات با شیوه‌های مناسبی عرضه نمی‌شوند. با توجه به این مسئله، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان باید بر میزان ورود و خروج محصولاتشان در بازار نظارت کافی داشته‌باشند و همواره موجودی انبار خود را مدیریت…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد پیش بینی قیمت آهن‌آلات، در روزهای اخیر به دلیل افزایش سیر صعودی قیمت‌ محصولات فولادی در بازار، محصولات با شیوه‌های مناسبی عرضه نمی‌شوند. با توجه به این مسئله، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان باید بر میزان ورود و خروج محصولاتشان در بازار نظارت کافی داشته‌باشند و همواره موجودی انبار خود را مدیریت کنند. بدین ترتیب، آنان خواهند توانست نوسانات بازار را در تغییرات فصلی و شرایطی که در دوره‌های مختلف از سال بر بازار حاکم می‌شود، با موفقیت پشت سر بگذارند. هم اکنون دلیلی بر کاهش قیمت‌ها در بازار وجود ندارد. همچنین برای محصول نهایی نیز افزایش قیمت منطقی نیست.

آمارها برای پیش‌بینی قیمت آهن‌آلات نشان می‌دهد که محصول میلگرد آجدار تا این لحظه از ثبات قیمت برخوردار بوده‌‌است. گاهی نیز حدود 10 تا 20 تومان افزایش قیمت داشته‌است. برخی از افراد فعال در حوزه صنعت فولاد معتقدند که بازار همانند روزهای گذشته برای عرضه این محصول باقی خواهد ماند.

هم اکنون شرایط بازار برای محصولاتی اعم از قوطی و پروفیل از ثبات مناسبی برخوردار است. پیش‌بینی می‌شود که با گذشت زمان، قیمت‌ها رفته رفته افزایش پیدا کنند، به صورتی که ما روز گذشته شاهد افزایش قیمتی حدود 50 تومان برای این محصول بودیم. علاوه بر قوطی و پروفیل، برای ورق نیز شاهد نوساناتی در بازار آهن در این روزهای اخیر بوده‌ایم. هیچ‌کدام از نوسانات اخیر بازار آهن این روزها نتوانسته تاثیری بر افزایش رونق بازار و و عرضه محصولات فولادی داشته‌باشد. لازم است دولت برنامه ای مناسب برای رسیدن بازار به ثبات ارائه دهد.

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حال حاضر در بازار امکان افزایش قیمت وجود ندارد. علاوه بر این، انگیزه‌ای هم برای بازگشت قیمت‌ها به نرخ قبل وجود ندارد، زیرا قیمت‌های قبلی محصولات فولادی نمی‌توانند مشتریان را برای خرید متقاعد کنند.


برچسب‌ها:

نظرات

  • رحیم

    سلام بازار نسبتا آرومه و همین جور بمونه هم به نفع تولید کننده است هم مصرف کننده