امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

ثبات بازار آهن پس از مذاکرات وین

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰
ثبات بازار آهن پس از مذاکرات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روزهای پس از مذاکرات انجام شده در وین، بازار آهن به ثباتی نسبی رسید. از سوی دیگر استقبالی چشم گیر از مقاطع طویل در بورس کالا صورت نگرفت و همین موضوع نشان دهنده کم تقاضا بودن محصولات نهایی فولادی می باشد. نرخ دلار نیز روز گذشته پس از چند روز کاهشی بودن، وارد فاز افزایشی شد و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روزهای پس از مذاکرات انجام شده در وین، بازار آهن به ثباتی نسبی رسید. از سوی دیگر استقبالی چشم گیر از مقاطع طویل در بورس کالا صورت نگرفت و همین موضوع نشان دهنده کم تقاضا بودن محصولات نهایی فولادی می باشد. نرخ دلار نیز روز گذشته پس از چند روز کاهشی بودن، وارد فاز افزایشی شد و در ساعاتی از روز به ۲۴ هزار و ۱۵۰ تومان رسید.

با بررسی های صورت گرفته بر قیمت هایی که از سوی تولیدکنندگان مقاطع مختلف اعلام شد، تولیدکنندگان میلگرد با در نظر گرفتن رقابت ۰/۵ درصدی این محصول در بورس کالا قیمت های اعلامی خود را بدون تغییر اعلام کردند. در میان ثبات قیمت میلگرد، برخی از شرکت ها نیز مقدار اندکی قیمت های خود را افزایش دادند. لازم به ذکر است که کاهش قیمت نیز در میان بعضی از قیمت های اعلام شده دیده می شد. 

اما در بازار تیرآهن تلاطمات همچنان ادامه دارد؛ به این صورت که در بخش تیرآهن کیلویی شاهد افزایش حدود ۵۰ تومان به ازای هر کیلو بودیم. برخی از تولیدکنندگان این حوزه نیز ترجیح دادند قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کنند. در بخش تیرآهن شاخه ای در برخی از سایزها کاهش ۲۰ الی ۳۰ هزار تومانی همراه با ثبات دیده می شد. در شاخه های بزرگ تیرآهن نیز با افزایش حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومانی مواجه شدیم.