امروز : دوشنبه 23 تیر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت ورق گالوانیزه کاشان : 500 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : اعلام شد

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : 700 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 200 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 200 تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه : ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : اعلام شد

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه : اعلام شد

قیمت لوله صنعتی : 600 تومان افزایش

قیمت لوله مبلی : 400 تومان افزایش

قیمت لوله گالوانیزه : 450 تومان افزایش

قیمت پروفیل زد : 250 تومان افزایش

قیمت قوطی آهن : 550 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه : 350 تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : 350 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 80 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : 200 تومان افزایش افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

روند کاهشی در بازار آرام فولاد سراسر جهان

1398/12/19 0
روند کاهشی در بازار فولاد سراسر جهان - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای روند کاهشی بازار فولاد جهان ، جریانی که در بازار محصولات فولادی حاکم است نشان افت قیمت محصولات فولادی را دارد. معمولا بازار منتظر است تا اتفاقاتی که رخ می‌دهد جریان غالب قیمتی را تعیین کند. در طی این گزارش ما به بررسی بازار سنگ‌آهن، قراضه آهن، بیلت، مقاطع فولادی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای روند کاهشی بازار فولاد جهان ، جریانی که در بازار محصولات فولادی حاکم است نشان افت قیمت محصولات فولادی را دارد. معمولا بازار منتظر است تا اتفاقاتی که رخ می‌دهد جریان غالب قیمتی را تعیین کند. در طی این گزارش ما به بررسی بازار سنگ‌آهن، قراضه آهن، بیلت، مقاطع فولادی و ورق آهن در سراسر جهان خواهیم پرداخت.

بازار سنگ‌آهن

در مورد بازار سنگ‌آهن می‌توان گفت که در هفته اخیر قیمت این کالا روندی نزولی را طی کرد و در نهایت به 83.5 دلار رسید. سنگ‌آهن با رشدی 6 دلاری معادل 89.5 دلار برای هر تن سی اف آر ثبت شد. میزان موجودی انبارها به دلیل افزایش خرید در بنادر چین کاسته شد. علاوه بر این، بازار به دلیل بهبود تقاضا روندی صعودی پیدا کرد. در هفته حاضر میزان موجودی سنگ‌آهن در حدود 700 هزار تن کاهش یافت و در نهایت با رقمی معادل 126.25 میلیون تن به ثبت رسید. به طور کلی بازار سنگ‌آهن نسبت به سنگ‌آهن مگنتیت با خلوص معادل 61 درصد در حدود 2 دلار افت داشت و در نهایت 49.3 دلار برای هر تن فوب ثبت شد.
علاوه بر این سنگ‌آهن هماتیت نیز با خلوصی معادل 61 درصد در ایران در حدود 2 دلار کاهش داشته و در نهایت به 46.2 دلار برای هر تن فوب رسید.

بازار قراضه آهن

در هفته‌ای که گذشت در ترکیه بازار قراضه آهن سنگین با خلوص 20،80 درصد وارداتی به قیمت 273 دلار برای هر تن سی اف آر رسید. قیمت این کالا در مقایسه با هفته اخیر در حدود 7 دلار کاهش یافت. علاوه بر این قراضه آهن وارداتی نیز با قیمتی معادل 265 دلار در هر تن سی اف آر ثبت شد که نشان از افت 4 دلاری این کالا نسبت به گذشته می‌دهد.
با این که در دو هفته اخیر، قیمت قراضه آهن صادراتی ژاپن رشد یافت اما این هفته در حدود 6.5 دلار کاهش یافت که در نهایت به 217 دلار برای هر تن فوب رسید. به دلیل جو منفی که بر بازار داخلی حاکم بود، بازار صادراتی این کالا نیز نزولی شد.

بازار بیلت

در این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، بازار بیلت به شدت در رکود به سر می‌برد. این در حالی است که بازار صادراتی بیلت سی آی اس هم فعالیت چندانی نداشته‌است. اکثریت خریداران منتظرند تا اوضاع بازار مشخص شود. میانگین قیمت بیلت سی آی اس از 400 تا 410 دلار در اوایل هفته در حدود 395 دلار هر تن فوب افت داشت، اما با این حال مورد توجه خریداران قرار نگرفت.
بیلت وارداتی در جنوب شرق آسیا در حدود 415 تا 420 دلار برای هر تن سی اف آر شنیده شده‌است. علاوه بر این، در بازار داخلی چین نیز قیمت بیلت کمتر از 2 دلار افت داشته‌است.

بازار مقاطع فولادی

در طی دو هفته اخیر بازار مقاطع فولادی از ثبات نسبی مناسبی برخوردار بوده‌است. تقاضای میلگرد صادراتی سی آی اس کم و قیمت اسمی آن 425 تا 440 دلار در هر تن فوب شنیده شده‌است.
فعلا عرضه‌کننده‌های سی آی اس نمی‌توانند به اروپایی‌ها میلگرد بفروشند و تقاضا در سایر بازارهای هدف آن‌ها ناچیز است. فعالان بازار معتقدند شاید از اواسط ماه مارس فعالیت بازار مقاطع صادراتی سی آی اس بهتر شود.
در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد در 460 یورو در هر تن درب کارخانه ثبات داشت. علاوه بر این، در بازار آمریکا میلگرد 5 دلار افت داشته و 623 دلار در هر شورت تن درب کارخانه شنیده شد.

بازار ورق آهن

در هفته گذشته عرضه ورق گرم صادراتی سی آی اس با محدودیت روبه‌رو بود و بازار آن در سکوت به سر می‌برد. میانگین قیمت 465 تا 475 دلار در هر تن فوب ثبت شده که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت.
قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز 460 تا 490 دلار در هر تن فوب و مشابه یک هفته قبل بود. البته کسی نتوانست در قیمت‌های بالا فروشی داشته باشد. برخی از معاملاتی در 450 تا 453 دلار در هر تن فوب شنیده شده‌است.
در ترکیه نیز قیمت ورق گرم وارداتی در حدود 485 تا 495 دلار در هر تن سی اف آر ثبات داشت. در جنوب شرق آسیا هم ورق گرم وارداتی 470 تا 472 دلار در هر تن سی اف آر بود.
در بازار داخلی اروپا ورق گرم در حدود 2 یورو کاهش یافت و در نهایت 484 یورو در هر تن درب کارخانه ثبت شد. ورق گرم آمریکا نیز در حدود 7 دلار رشد داشته و به 583 دلار در هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد.


برچسب‌ها: