امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : از 400 تا 700 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : 350 تا 1000 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

رشد قیمت ورق، پروفیل و تیرآهن

1398/10/11 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، این روزها بازار آهن با مشکل افزایش قیمت آهن‌آلات در بعضی از مبادی فروش مواجه است. طبق تحلیل کارشناسان ما، مشکل عدم تامین مواد اولیه باعث شده که تولیدکنندگان ورق فولادی با چالش‌هایی روبه‌رو شوند. این مسئله باعث گرانی پروفیل شده‌است. از طرف دیگر در هفته جاری در بازار بورس کالا، به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، این روزها بازار آهن با مشکل افزایش قیمت آهن‌آلات در بعضی از مبادی فروش مواجه است.

طبق تحلیل کارشناسان ما، مشکل عدم تامین مواد اولیه باعث شده که تولیدکنندگان ورق فولادی با چالش‌هایی روبه‌رو شوند. این مسئله باعث گرانی پروفیل شده‌است. از طرف دیگر در هفته جاری در بازار بورس کالا، به طور کلی معاملات ورق از طرف فولاد مبارکه اصفهان کنسل شد. این موضوع باعث رشد زیاد قیمت ورق و قوطی و پروفیل شد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که در دو سال اخیر، فعالان اقتصادی به یک نتیجه واحد در مورد مرزهای حقیقی و روانی قیمت‌ مقاطع رسیدند. در طی دو هفته اخیر، به ویژه در روز دوشنبه در بازار بورس کالا عرضه ورق کنسل شد که این مسئله ریشه در زمان تحویل بارهای معامله شده، دارد.
بررسی‌ها نشان داده‌اند که تحویل آخرین تیرآهن معامله شده در بیست و نهم اسفند ماه می‌باشد. بر اساس گزارش کارشناسان ما، بازار تیرآهن با یک فاز تأخیر و رعایت فاصله هزار تومانی در حال ورود به کانال ۶ هزار تومان می‌باشد.

همواره باید این نکته را در نظر گرفت که با نزدیک شدن به آخر سال، آهن‌فروشان سعی در تکمیل موجودی انبارهای خود دارند، زیرا آن‌ها باید برای فصل بهار و افزایش تقاضا آماده باشد. این امر نیز یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در شرایط ملتهب این روزهای بازار به شمار می‌رود.

در این میان تحولات حاکم شده بر بازار عراق نیز موجب افزایش قیمت دلار شده که در کنار رشد جهانی قیمت زغال‌سنگ  محرکی برای افزایش قیمت فولاد می باشد.

بازار ورق، بازار مقاطع را با قدرت، بر روی نرخ هفت هزار تومان تصرف کرد که بسیاری از مصرف‌کنندگان را در شوک فرو برد. در میان این بازار پر نوسان میلگرد آجدار به عنوان جامانده از قافله با رعایت فاصله دو هزار تومانی با بازار ورق با سرعت لاک پشتی کانال ۵ هزار تومان را در نوردید.