امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

عرضه ورق آهن در بازار بورس کالا

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/08 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از متولیان بازار ورق آهن تنها امیدشان به این بازار است. آن‌ها انتظار دارند که بازار ورق به هر قیمتی معقول شود. خبرها حاکی از آن هستند که فردا ورق آهن در بازار بورس کالا عرضه می‌شود. همانطور که می‌دانید، این روزها بازار داخلی فولاد کشورمان به دلیل برخی از مشکلات،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از متولیان بازار ورق آهن تنها امیدشان به این بازار است. آن‌ها انتظار دارند که بازار ورق به هر قیمتی معقول شود.

خبرها حاکی از آن هستند که فردا ورق آهن در بازار بورس کالا عرضه می‌شود. همانطور که می‌دانید، این روزها بازار داخلی فولاد کشورمان به دلیل برخی از مشکلات، کوچک‌تر از سایر روزها دیده می‌شود. علاوه بر این، این بازار گاها از دست متولیان خود خارج می‌شود. به طور کلی، هم اکنون شرایط بازار به گونه‌ای نیست که بتوان به راحتی آن را کنترل و مدیریت کرد.
می‌توان گفت که تنها یک یا دو شیوه برای عرضه ورق از سهم صادراتی چند میلیون تنی فولادسازان ما برای آرام شدن آن کافی است.

اینکه متولیان بازار با چه دیدگاه و نیتی محصولات خود را عرضه می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است. در این شرایط نابسامان بازار باید مراکزی که بر خروجی بازار بورس کالا چنبره زده‌اند، حذف و کنار گذاشته شوند. شایعاتی در مورد این مراکز در بازار به گوش می‌رسد که امید است تنها شایعه باقی بمانند.

مصرف‌کنندگان نهایی انتظار دارند که متولیان و افراد صاحب قدرت در شرایط بحرانی بازار ورق، با قدرت تمام دست واسطه‌گرهای رانت‌جو و دلالان را از جریان بازار قطع نمایند. به این ترتیب، شاید کمی آرامش به بازار باز گردد و فرصت نفس کشیدن برای مصرف‌کننده واقعی نیز فراهم شود.

لازم است در عین حالی که حجم عرضه کل برای سیراب نمودن بازار را زیاد می‌کنند، حجم سبدهای خروجی برای هر کد بورسی را تا حد ممکن کوچک و محدود کنند. به این ترتیب، افراد متقاضی بیشتری می‌توانند در خرید شرکت کرده و ورود و شرکت مراکز غول‌پیکر با محدودیت روبه‌رو می‌شود.

امیدواریم که هر چه سریعتر متولیان بازار آهن و فولاد با تغییر نگرش و رفتار خود و با بکار گرفتن تمام تلاششان به نفع مصرف‌کننده نهایی گام بردارند.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.