امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 100 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

عرضه ورق آهن در بازار بورس کالا

1398/10/08 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از متولیان بازار ورق آهن تنها امیدشان به این بازار است. آن‌ها انتظار دارند که بازار ورق به هر قیمتی معقول شود. خبرها حاکی از آن هستند که فردا ورق آهن در بازار بورس کالا عرضه می‌شود. همانطور که می‌دانید، این روزها بازار داخلی فولاد کشورمان به دلیل برخی از مشکلات،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از متولیان بازار ورق آهن تنها امیدشان به این بازار است. آن‌ها انتظار دارند که بازار ورق به هر قیمتی معقول شود.

خبرها حاکی از آن هستند که فردا ورق آهن در بازار بورس کالا عرضه می‌شود. همانطور که می‌دانید، این روزها بازار داخلی فولاد کشورمان به دلیل برخی از مشکلات، کوچک‌تر از سایر روزها دیده می‌شود. علاوه بر این، این بازار گاها از دست متولیان خود خارج می‌شود. به طور کلی، هم اکنون شرایط بازار به گونه‌ای نیست که بتوان به راحتی آن را کنترل و مدیریت کرد.
می‌توان گفت که تنها یک یا دو شیوه برای عرضه ورق از سهم صادراتی چند میلیون تنی فولادسازان ما برای آرام شدن آن کافی است.

اینکه متولیان بازار با چه دیدگاه و نیتی محصولات خود را عرضه می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است. در این شرایط نابسامان بازار باید مراکزی که بر خروجی بازار بورس کالا چنبره زده‌اند، حذف و کنار گذاشته شوند. شایعاتی در مورد این مراکز در بازار به گوش می‌رسد که امید است تنها شایعه باقی بمانند.

مصرف‌کنندگان نهایی انتظار دارند که متولیان و افراد صاحب قدرت در شرایط بحرانی بازار ورق، با قدرت تمام دست واسطه‌گرهای رانت‌جو و دلالان را از جریان بازار قطع نمایند. به این ترتیب، شاید کمی آرامش به بازار باز گردد و فرصت نفس کشیدن برای مصرف‌کننده واقعی نیز فراهم شود.

لازم است در عین حالی که حجم عرضه کل برای سیراب نمودن بازار را زیاد می‌کنند، حجم سبدهای خروجی برای هر کد بورسی را تا حد ممکن کوچک و محدود کنند. به این ترتیب، افراد متقاضی بیشتری می‌توانند در خرید شرکت کرده و ورود و شرکت مراکز غول‌پیکر با محدودیت روبه‌رو می‌شود.

امیدواریم که هر چه سریعتر متولیان بازار آهن و فولاد با تغییر نگرش و رفتار خود و با بکار گرفتن تمام تلاششان به نفع مصرف‌کننده نهایی گام بردارند.


برچسب‌ها: