امروز : چهارشنبه 13 اسفند 1399

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 120 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد قزوین:  

ثابت

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

80 تومان

کاهش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

ورق آهن و کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/27 1

بر اساس گزارشات واحد خبر آهن ملل اصفهان، می‌توان گفت که ورق گرم فولادی یکی از محصولات استراتژیک و مهم کاربردی در کشورهای پیشرفته می‌باشد. کاربرد ورق در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. ساخت و ساز، خودروسازی، کشتی‌سازی، ساخت لوله و قوطی پروفیل و لوازم خانگی از جمله صنعت‌های مهمی هستند که در آن‌ها از ورق آهن استفاده می‌شود. در بسیاری…

بر اساس گزارشات واحد خبر آهن ملل اصفهان، می‌توان گفت که ورق گرم فولادی یکی از محصولات استراتژیک و مهم کاربردی در کشورهای پیشرفته می‌باشد. کاربرد ورق در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. ساخت و ساز، خودروسازی، کشتی‌سازی، ساخت لوله و قوطی پروفیل و لوازم خانگی از جمله صنعت‌های مهمی هستند که در آن‌ها از ورق آهن استفاده می‌شود. در بسیاری از کاربردها، ورق آهن را به شکل پوشش‌دار و روغنی تبدیل و استفاده می‌کنند. این مسئله در صنعت فولاد باعث ایجاد ارزش افزوده بسیاری می‌شود. در ایران صنایع مختلفی از جمله صنایع پایین دست به ورق گرم نیاز دارند. بسیاری از این صنایع قادر به تامین نیاز خود در داخل کشور نمی‌باشند و مجبور به واردات هستند. با این وجود به دلیل تحریم‌ها نمی‌توان به راحتی محصولات فولادی را به کشور وارد کرد، زیرا از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیست. بسیاری از صنایع مصرف‌کننده نیز در تامین نیاز مواد اولیه خود با مشکلاتی مواجه هستند.

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، با اینکه بسیاری از کارخانه‌جات تولید ورق گرم مثل فولاد و اکسین در تلاش برای تولید و عرضه در بازار داخلی هستند، اما با این حال نیاز داخلی تامین نمی‌شود. این مسئله به دلیل استفاده و کاربرد زیاد ورق سیاه در صنایع داخلی کشور است. در واقع حجم تولید کارخانه‌های داخلی نمی‌تواند پاسخ‌گوی نیاز صنایع مختلف به ورق باشد. بر اساس تحلیل کارشناسان در حال حاضر اولین راه‌حل این مشکلات، توازن در تولید فولاد از ابتدا تا انتهای تولید می‌باشد.

در شرایط فعلی به دلیل وجود تحریم‌ها بازار صادرات صنایع فولادی در سطح بین‌المللی با چالش‌هایی روبه‌رو است. می‌توان گفت که در حال حاضر بهترین راه برای مهار مشکلات صادراتی، در دست گرفتن بازارهای صادراتی کشورهای همسایه است. بنابراین، می‌توان کشورهایی که هم اکنون از نظر فرهنگ و ادب با کشور ما تناسب دارند را برای صادرات انتخاب کرد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.