امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

کاربرد گسترده ورق آهن در صنایع مختلف

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/27 1
کاربرد ورق آهن در صنایع مختلف

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، می‌توان گفت که ورق گرم فولادی یکی از محصولات استراتژیک و مهم کاربردی در کشورهای پیشرفته می‌باشد. کاربرد ورق در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. ساخت و ساز، خودروسازی، کشتی‌سازی، ساخت لوله و قوطی پروفیل و لوازم خانگی از جمله صنعت‌های مهمی هستند که در آن‌ها از ورق آهن استفاده می‌شود. در بسیاری…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، می‌توان گفت که ورق گرم فولادی یکی از محصولات استراتژیک و مهم کاربردی در کشورهای پیشرفته می‌باشد. کاربرد ورق در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. ساخت و ساز، خودروسازی، کشتی‌سازی، ساخت لوله و قوطی پروفیل و لوازم خانگی از جمله صنعت‌های مهمی هستند که در آن‌ها از ورق آهن استفاده می‌شود. در بسیاری از کاربردها، ورق آهن را به شکل پوشش‌دار و روغنی تبدیل و استفاده می‌کنند. این مسئله در صنعت فولاد باعث ایجاد ارزش افزوده بسیاری می‌شود. در ایران صنایع مختلفی از جمله صنایع پایین دست به ورق گرم نیاز دارند. بسیاری از این صنایع قادر به تامین نیاز خود در داخل کشور نمی‌باشند و مجبور به واردات هستند. با این وجود به دلیل تحریم‌ها نمی‌توان به راحتی محصولات فولادی را به کشور وارد کرد، زیرا از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیست. بسیاری از صنایع مصرف‌کننده نیز در تامین نیاز مواد اولیه خود با مشکلاتی مواجه هستند.

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، با اینکه بسیاری از کارخانه‌جات تولید ورق گرم مثل فولاد و اکسین در تلاش برای تولید و عرضه در بازار داخلی هستند، اما با این حال نیاز داخلی تامین نمی‌شود. این مسئله به دلیل استفاده و کاربرد زیاد ورق سیاه در صنایع داخلی کشور است. در واقع حجم تولید کارخانه‌های داخلی نمی‌تواند پاسخ‌گوی نیاز صنایع مختلف به ورق باشد. بر اساس تحلیل کارشناسان در حال حاضر اولین راه‌حل این مشکلات، توازن در تولید فولاد از ابتدا تا انتهای تولید می‌باشد.

در شرایط فعلی به دلیل وجود تحریم‌ها بازار صادرات صنایع فولادی در سطح بین‌المللی با چالش‌هایی روبه‌رو است. می‌توان گفت که در حال حاضر بهترین راه برای مهار مشکلات صادراتی، در دست گرفتن بازارهای صادراتی کشورهای همسایه است. بنابراین، می‌توان کشورهایی که هم اکنون از نظر فرهنگ و ادب با کشور ما تناسب دارند را برای صادرات انتخاب کرد.

نظرات

  • اکبر

    سلام. من چند روز پیش از آهن ملل ورق آهن خرید کردم. آهن ملل بیشتر مواقع فروش های ویژه در وب سایتشون میزارند که قیمت ها نسبت به بقیه جاها خیلی مناسبتر است و خیلی به نفع مصرف کننده در میاد.