امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

سردرگمی در بازار آهن‌آلات

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰
سردرگمی در بازار آهن‌آلات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، طی هفته اخیر، تحلیل و بررسی نوسانات بازار آهن حاکی از آن است که از یک سو به علت عوامل سیاسی نرخ دلار ریزش قیمت را تجربه کرد و از سوی دیگر بورس کالا با تحریک قیمت‌ها به افزایش قیمت مقاطع دامن زد. همین شرایط سبب ایجاد دوگانگی در بازار هفته گذشته شد. این دوگانگی به نحوی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، طی هفته اخیر، تحلیل و بررسی نوسانات بازار آهن حاکی از آن است که از یک سو به علت عوامل سیاسی نرخ دلار ریزش قیمت را تجربه کرد و از سوی دیگر بورس کالا با تحریک قیمت‌ها به افزایش قیمت مقاطع دامن زد. همین شرایط سبب ایجاد دوگانگی در بازار هفته گذشته شد.

این دوگانگی به نحوی بود که به علت کاهش قیمت ارز، قیمت‌ها در بازار با ثبات و ریزش اندک مواجه شد تا زمانی که قیمت پایه شمش از طرف بورس کالا افزایش یافت و در روزهای بعدی هفته شاهد صعودی شدن قیمت‌ها با شیب کم بودیم.

این طور به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به دوره‌های آخر مذاکرات وین، نرخ دلار در هفته جاری با نوسانات رو به پایین بیشتری روبه‌رو شود.

گزارشات بلومبرگ و متال بولتن نیز حاکی از سنگینی تقاضای جهانی نسبت به عرضه می‌باشد و همین مسئله همچنان از قیمت‌ها حمایت می‌کند. این بدان معنی است که خبری از اصلاح قیمت‌های جهانی نیست و موضوع دیگر این است که در صورت آغاز این روند همانند سال ۲۰۰۸ با سقوط قیمت‌ها مواجه نخواهیم شد.