امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رشد واردات محصولات فولادی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/12/12 ۰
رشد واردات محصولات فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، واردات محصولات فولادی طبق آمارهای اعلامی از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میزان واردات انواع شمش فولادی (بلوم ، بیلت و اسلب) در این دوره نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافته است. در صورتی که در ۱۰ ماهه نخست سال جاری بر اساس آمار انجمن فولاد،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، واردات محصولات فولادی طبق آمارهای اعلامی از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میزان واردات انواع شمش فولادی (بلوم ، بیلت و اسلب) در این دوره نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافته است. در صورتی که در ۱۰ ماهه نخست سال جاری بر اساس آمار انجمن فولاد، حدود ۵ هزار تن شمش فولادی وارد کشور شده که در سال گذشته میزان این واردات شمش فولادی ۳ هزار تن ثبت شده است.

در این رابطه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرده بود که بین ۹۵ تا ۹۸ درصد از نیاز فولاد کشور از داخل تامین می شود و سهم بسیار کمی به واردات  فولاد های ویژه اختصاص می یابد که این موضوع تا پایان سال حل خواهد شد. اما با توجه به جداول آماری ۱۰ ماهه انجمن فولاد میزان واردات بیلت و بلوم در ۱۰ ماهه امسال رشد ۱۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده و به رقم ۴ هزار تن رسیده است، درحالی که در دوره مشابه سال گذشته به میزان ۲ هزار تن واردات این محصول انجام شده بود.