امروز : شنبه 4 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

50 تا 200 تومان

افزایش

قیمت لوله گازی مانسیمان رده 80:  

100 تا 200 هزار تومان

کاهش

قیمت لوله گازی مانیسمان رده 40:  

50 تا 580 هزار تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

50 تا 1700 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20تا 50تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

50 تا 450 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

50 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

روند رو به رشد تولید در صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1399/06/15 0
روند رو به رشد صنعت فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، درحالی که شدید ترین تحریم ها بر اقتصاد ایران سایه افکنده، جهش تولید، به عنوان استراتژی اصلی پیش روی کشور قرار گرفته و بخش های مختلف صنعتی و تولیدی به این موضوع به خوبی پی برده اند که نه تنها نباید متوقف شوند، بلکه باید مسیر رو به توسعه را طی کنند.…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، درحالی که شدید ترین تحریم ها بر اقتصاد ایران سایه افکنده، جهش تولید، به عنوان استراتژی اصلی پیش روی کشور قرار گرفته و بخش های مختلف صنعتی و تولیدی به این موضوع به خوبی پی برده اند که نه تنها نباید متوقف شوند، بلکه باید مسیر رو به توسعه را طی کنند. در این بین نباید این واقعیت را نیز دور از ذهن داشت که وضعیت کنونی با نقطه مطلوب فاصله دارد، چراکه طی سه سال گذشته، رشد بخش واقعی اقتصاد کشور منفی بوده و صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده این روند تا پایان سال ۹۹ در اقتصاد ایران ادامه یابد و رشد اقتصادی به منفی ۵ درصد برسد که به هرحال باید شرایط محیطی ناشی از شیوع ویروس کرونا را نیز در نظر گرفت.

نکته حائز اهمیت این است که اقتصاد ایران از منظر علمی، در دوره رکورد تورمی قرار گرفته و آنچه در این دوره زمانی نیاز کشور است، سرمایه گذاری های جدید و توسعه صنایع مولد و بالا دستی است، این وضعیت نشان می دهد که با وجود پتانسیل های قابل توجه، صنعت کشور به حمایت های جدی و اساسی نیاز دارد؛ به خصوص صنایع با وجود تحریم ها و فشارهای مالی طی دو سال گذشته ایستادگی کرده اند و اجازه نداده اند وضعیت اشتغال کشور با بحران روبه رو شود و همچنان می توان به افق های جدید امیدوار بود. در این میان، زنجیره تولید در بعضی از بخش های معدن و صنایع معدنی و به خصوص در فولاد کشور نظیر فولاد مبارکه جهش را تجربه می کنند.

مختار بخشیان معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه اعلام کرد که در شرایط فعلی با آمدن پروژه گاز زدایی در فولاد مبارکه تا پایان سال جاری، ظرفیت گرید های ویژه از ۷۰۰ هزار تن به یک میلیون تن و۲۰۰ هزار تن خواهد رسید. وی گفت: با بهره برداری از پروژه فوق در فولاد مبارکه تا پایان سال جاری می توان در گریدهای ویژه پتانسیل و ظرفیت تولید را بالا برد. وی افزود: البته قسمتی از اسلب تولید را به ورق تبدیل می کنیم اما بخشی را هم نمی توانیم؛ چرا که در خط نورد فعلی امکان تولید وجود ندارد و نیاز به همت والا دارد که بتوان این مرحله از ایجاد ارزش افزوده را نیز سپری کرد اما قابلیت صادرات فراهم خواهد شد.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه ایستگاه گاز زدایی پروژه بزرگی است، اما نورد گرم ۲ ابر پروژه ملی است، تصریح کرد: به دلیل اینکه در منطقه، پروژه ای به این بزرگی نداریم از این رو به حمایت همه جانبه کشوری نیاز داریم و تمامی ارکان کشور باید کمک کنند که این پروژه به اتمام برسد؛ چرا که نیاز کشور را به طور کامل پاسخ می دهد و پس از اجرای آن میزان عرضه از تقاضا پیشی خواهد گرفت.