امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

رشد قیمت‌ها در بازار آهن‌آلات

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/29 0
رشد قیمت‌ها در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بر اساس آمار و بررسی های صورت گرفته، روز گذشته در بازار آهن شاهد روند صعودی قیمت ها با شیب ملایم در تمامی مقاطع بودیم. این افزایش قیمت در حالی بود که به واسطه ویروس کرونا و بحران به وجود آمده ناشی از این ویروس، فعالیت های ساختمانی در بسیاری از استان ها در حالت نیمه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بر اساس آمار و بررسی های صورت گرفته، روز گذشته در بازار آهن شاهد روند صعودی قیمت ها با شیب ملایم در تمامی مقاطع بودیم. این افزایش قیمت در حالی بود که به واسطه ویروس کرونا و بحران به وجود آمده ناشی از این ویروس، فعالیت های ساختمانی در بسیاری از استان ها در حالت نیمه تعطیل می باشد.

از سوی دیگر روز گذشته در بازار ارز نیز، نرخ  دلار به کانال ۲۴ هزار تومان بازگشت و از ابتدای صبح تا ساعاتی از روز با کاهش مجدد ۱۰۰ تومانی به نرخ ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان رسید. اما با این وجود نیز قیمت عمده مقاطع در بازار با روندی افزایشی مواجه شد. با وجود اینکه هیچ تحرکی در بخش تقاضا وجود ندارد، علت افزایش قیمت مقاطع از نظر مبادی فروش، هزینه های ناشی از نرخ تورم عنوان می شود. همین مسئله از ابتدای فروردین ماه موجب افزایش قیمت مقاطع با شیب ملایم شده است.

به این ترتیب براساس قیمت هایی که از سوی تولیدکنندگان میلگرد اعلام شد، شاهد افزایش قیمت در این حوزه بودیم. به این صورت که تولیدکنندگان قیمت های اعلامی خود را چیزی حدود ۵۰ الی ۲۰۰ تومان افزایش دادند. البته لازم به ذکر است که برخی از کارخانه ها نیز به اعلام قیمت دوم و سوم اقدام کرده و قیمت های خود را افزایش دادند. برخی نیز در این بین قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند. بیشترین قیمت میلگرد سایز ۱۴ اعلام شده نیز مربوط به میلگرد راد همدان بود که با نرخ ۱۳۹۸۵ تومان اعلام شد.