امروز : سه شنبه 1 تیر 1400

اخبار آهن آلات

رونق بازار فولاد با حفظ ثبات قیمت‌ها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/25 0
رونق بازار فولاد با حفظ ثبات قیمت ها

با توجه به تحقیقاتی که اخیرا کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان انجام داده‌اند، دریافتند که هم اکنون در بازار آهن و فولاد قیمت‌گذاری محصولات به طور اصولی و صحیح انجام نمی‌شود. طبق بررسی‌ها دریافتیم که کارخانه‌های فعال در زمینه صنعت فولاد و آهن، قیمت‌های مناسبی را ارائه نمی‌دهند. این عامل ممکن است باعث تغییر شرایط کنونی صنعت فولاد شود.…

با توجه به تحقیقاتی که اخیرا کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان انجام داده‌اند، دریافتند که هم اکنون در بازار آهن و فولاد قیمت‌گذاری محصولات به طور اصولی و صحیح انجام نمی‌شود. طبق بررسی‌ها دریافتیم که کارخانه‌های فعال در زمینه صنعت فولاد و آهن، قیمت‌های مناسبی را ارائه نمی‌دهند. این عامل ممکن است باعث تغییر شرایط کنونی صنعت فولاد شود.

تمامی افرادی که در گذشته‌های نه چندان دور به این صنعت روی آوردند، می‌دانند که بازار صنعت فولاد در دهه 1990 با یک سیر نزولی مواجه شد. پس از گذشت مدت زمان اندکی، بازار این صنعت در آسیا دوباره رونق گرفت. با توجه به اینکه چرخه عمر یک صنعت به طور طبیعی شامل دوره آغاز، رشد و پیشرفت، نوسانات، تکامل و کاهش می‌باشد، صنعت فولاد چین به دلیل اعمال برخی از سیاست‌های غلط در ادوار گذشته با افول بازار صنعت فولاد خود مواجه شد. علاوه بر استراتژی‌های نادرستی که چین در روند صنعت فولاد خود به کار برد، هیچگونه تبلیغاتی برای کاهش تخلفاتی که در بازار این صنعت در آسیا وجود دارد، ارائه نشد.

در صنعت فولاد و به طور کلی در هر صنعتی، دو مسئله مهم برای رشد وجود دارد؛ اول عدم استفاده از روش‌های رقابتی بیش از حد و دوم حفظ ثبات قیمت محصولات در بازار.