امروز : سه شنبه 8 مهر 1399

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

رونق بازار فولاد با حفظ ثبات قیمت‌ها

1398/07/25 0
رونق بازار فولاد با حفظ ثبات قیمت ها

با توجه به تحقیقاتی که اخیرا کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان انجام داده‌اند، دریافتند که هم اکنون در بازار آهن و فولاد قیمت‌گذاری محصولات به طور اصولی و صحیح انجام نمی‌شود. طبق بررسی‌ها دریافتیم که کارخانه‌های فعال در زمینه صنعت فولاد و آهن، قیمت‌های مناسبی را ارائه نمی‌دهند. این عامل ممکن است باعث تغییر شرایط کنونی صنعت فولاد شود.…

با توجه به تحقیقاتی که اخیرا کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان انجام داده‌اند، دریافتند که هم اکنون در بازار آهن و فولاد قیمت‌گذاری محصولات به طور اصولی و صحیح انجام نمی‌شود. طبق بررسی‌ها دریافتیم که کارخانه‌های فعال در زمینه صنعت فولاد و آهن، قیمت‌های مناسبی را ارائه نمی‌دهند. این عامل ممکن است باعث تغییر شرایط کنونی صنعت فولاد شود.

تمامی افرادی که در گذشته‌های نه چندان دور به این صنعت روی آوردند، می‌دانند که بازار صنعت فولاد در دهه 1990 با یک سیر نزولی مواجه شد. پس از گذشت مدت زمان اندکی، بازار این صنعت در آسیا دوباره رونق گرفت. با توجه به اینکه چرخه عمر یک صنعت به طور طبیعی شامل دوره آغاز، رشد و پیشرفت، نوسانات، تکامل و کاهش می‌باشد، صنعت فولاد چین به دلیل اعمال برخی از سیاست‌های غلط در ادوار گذشته با افول بازار صنعت فولاد خود مواجه شد. علاوه بر استراتژی‌های نادرستی که چین در روند صنعت فولاد خود به کار برد، هیچگونه تبلیغاتی برای کاهش تخلفاتی که در بازار این صنعت در آسیا وجود دارد، ارائه نشد.

در صنعت فولاد و به طور کلی در هر صنعتی، دو مسئله مهم برای رشد وجود دارد؛ اول عدم استفاده از روش‌های رقابتی بیش از حد و دوم حفظ ثبات قیمت محصولات در بازار.