امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

رکود بازار بیلت سی آی اس

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/11 1
رکود بازار بیلت سی آی اس

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رکود بازار بیلت سی آی اس به دلیل محدودیت تقاضا در بازار آهن بوده است. قیمت بیلت سی آی اس بین 380 دلار تا 385 دلار هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده‌است. این کالا بیشتر از سمت روس‌ها به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر در بازار اوکراین فعلا خریداران دست…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رکود بازار بیلت سی آی اس به دلیل محدودیت تقاضا در بازار آهن بوده است. قیمت بیلت سی آی اس بین 380 دلار تا 385 دلار هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده‌است. این کالا بیشتر از سمت روس‌ها به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر در بازار اوکراین فعلا خریداران دست نگه‌داشته‌اند و انتظار بهبود بازار را می‌کشند.

خریداران بیلت به دلیل محدودیت در تقاضای محصولات فولادی، فعلا تمایلی برای قبول افزایش قیمت‌ها ندارند. قیمت 365 دلار هم برای این کالا زیاد است و کسی حاضر به معامله با این قیمت نیست. بیلت CIS در بازار ترکیه قیمتی معادل 385 دلار تا 390 دلار داشته‌است. با این وجود، خریداران تقاضای خرید با قیمت 380 دلار  هر تن سی اف آر را داشتند.

بر اساس آمارها، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مقاطع سی آی اس در بازار اروپا قیمت‌ها را افزایش دادند. این افزایش قیمت به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه، قیمت بیلت در بازارهای جهانی و کاهش توان رقابت بازار ترکیه بوده‌است. با وجود اینکه کارخانه‌ها در صدند که قیمت‌ها را بالا ببرند،اما اگر افزایش قیمت رخ دهد، هیچکس از خریداران حاضر به معامله نمی‌باشد.

در سه هفته قبل، قیمت سیم مفتولی صادراتی از 420 دلار تا 435 دلار به 435 تا 440 دلار هر تن فوب صعود داشته‌است. علاوه بر این، از همان سه هفته پیش میلگرد صادراتی از 400 دلار به 405 تا 410 دلار هر تن فوب افزایش پیدا کرده‌است.

نظرات

  • محمد

    درسته با افزایش قیمت کسی خریدار نیس ولی بعد از گذشت چند روز به خاطر اینکه مردم مجبورن، خرید خودشون را انجام میدند.