امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رکود بازار بیلت سی آی اس

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/11 ۱
رکود بازار بیلت سی آی اس

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رکود بازار بیلت سی آی اس به دلیل محدودیت تقاضا در بازار آهن بوده است. قیمت بیلت سی آی اس بین 380 دلار تا 385 دلار هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده‌است. این کالا بیشتر از سمت روس‌ها به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر در بازار اوکراین فعلا خریداران دست…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رکود بازار بیلت سی آی اس به دلیل محدودیت تقاضا در بازار آهن بوده است. قیمت بیلت سی آی اس بین ۳۸۰ دلار تا ۳۸۵ دلار هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده‌است. این کالا بیشتر از سمت روس‌ها به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر در بازار اوکراین فعلا خریداران دست نگه‌داشته‌اند و انتظار بهبود بازار را می‌کشند.

خریداران بیلت به دلیل محدودیت در تقاضای محصولات فولادی، فعلا تمایلی برای قبول افزایش قیمت‌ها ندارند. قیمت ۳۶۵ دلار هم برای این کالا زیاد است و کسی حاضر به معامله با این قیمت نیست. بیلت CIS در بازار ترکیه قیمتی معادل ۳۸۵ دلار تا ۳۹۰ دلار داشته‌است. با این وجود، خریداران تقاضای خرید با قیمت ۳۸۰ دلار  هر تن سی اف آر را داشتند.

بر اساس آمارها، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مقاطع سی آی اس در بازار اروپا قیمت‌ها را افزایش دادند. این افزایش قیمت به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه، قیمت بیلت در بازارهای جهانی و کاهش توان رقابت بازار ترکیه بوده‌است. با وجود اینکه کارخانه‌ها در صدند که قیمت‌ها را بالا ببرند،اما اگر افزایش قیمت رخ دهد، هیچکس از خریداران حاضر به معامله نمی‌باشد.

در سه هفته قبل، قیمت سیم مفتولی صادراتی از ۴۲۰ دلار تا ۴۳۵ دلار به ۴۳۵ تا ۴۴۰ دلار هر تن فوب صعود داشته‌است. علاوه بر این، از همان سه هفته پیش میلگرد صادراتی از ۴۰۰ دلار به ۴۰۵ تا ۴۱۰ دلار هر تن فوب افزایش پیدا کرده‌است.

نظرات

  • محمد

    درسته با افزایش قیمت کسی خریدار نیس ولی بعد از گذشت چند روز به خاطر اینکه مردم مجبورن، خرید خودشون را انجام میدند.