امروز : دوشنبه 29 دی 1399

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

250 تومان

کاهش

رکود بازار بیلت سی آی اس

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/11 1
رکود بازار بیلت سی آی اس

این مسئله به علت محدودیت تقاضا در بازار آهن بود. قیمت بیلت سی آی اس بین 380 دلار تا 385 دلار هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده‌است. این کالا بیشتر از سمت روس‌ها به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر در بازار اوکراین فعلا خریداران دست نگه‌داشته‌اند و انتظار بهبود بازار را می‌کشند. خریداران بیلت به دلیل محدودیت در…

این مسئله به علت محدودیت تقاضا در بازار آهن بود. قیمت بیلت سی آی اس بین 380 دلار تا 385 دلار هر تن فوب دریای سیاه اعلام شده‌است. این کالا بیشتر از سمت روس‌ها به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر در بازار اوکراین فعلا خریداران دست نگه‌داشته‌اند و انتظار بهبود بازار را می‌کشند.

خریداران بیلت به دلیل محدودیت در تقاضای محصولات فولادی، فعلا تمایلی برای قبول افزایش قیمت‌ها ندارند. قیمت 365 دلار هم برای این کالا زیاد است و کسی حاضر به معامله با این قیمت نیست. بیلت CIS در بازار ترکیه قیمتی معادل 385 دلار تا 390 دلار داشته‌است. با این وجود، خریداران تقاضای خرید با قیمت 380 دلار  هر تن سی اف آر را داشتند.

بر اساس آمارها، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مقاطع سی آی اس در بازار اروپا قیمت‌ها را افزایش دادند. این افزایش قیمت به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه، قیمت بیلت در بازارهای جهانی و کاهش توان رقابت بازار ترکیه بوده‌است. با وجود اینکه کارخانه‌ها در صدند که قیمت‌ها را بالا ببرند،اما اگر افزایش قیمت رخ دهد، هیچکس از خریداران حاضر به معامله نمی‌باشد.

در سه هفته قبل، قیمت سیم مفتولی صادراتی از 420 دلار تا 435 دلار به 435 تا 440 دلار هر تن فوب صعود داشته‌است. علاوه بر این، از همان سه هفته پیش میلگرد صادراتی از 400 دلار به 405 تا 410 دلار هر تن فوب افزایش پیدا کرده‌است.


برچسب‌ها:

نظرات

  • محمد

    درسته با افزایش قیمت کسی خریدار نیس ولی بعد از گذشت چند روز به خاطر اینکه مردم مجبورن، خرید خودشون را انجام میدند.