امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رکود تازه قیمت میلگرد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/03/01 0
رکود تازه قیمت میلگرد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، آمار منتشر شده از نوسانات قیمتی محصولات فولادی از جمله میلگرد نشان دهنده آن است که هفته گذشته برای اولین بار شاهد رکورد شکنی قیمت میلگرد فولادی بودیم؛ به این صورت که این محصول در بازار آزاد وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و تا پایان هفته در همین کانال در نوسان بود. این نوسانات به شکلی بود…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، آمار منتشر شده از نوسانات قیمتی محصولات فولادی از جمله میلگرد نشان دهنده آن است که هفته گذشته برای اولین بار شاهد رکورد شکنی قیمت میلگرد فولادی بودیم؛ به این صورت که این محصول در بازار آزاد وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و تا پایان هفته در همین کانال در نوسان بود. این نوسانات به شکلی بود که اواخر هفته ای که گذشت، هر کیلوگرم میلگرد فولادی سایز ۱۶ با نرخ ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان مورد معامله قرار گرفت.

این در حالیست که همچنان رکود بر بازار مقاطع طویل فولادی حکم فرماست. عواملی همچون سیگنال های مثبت ارزی با وجود رشد قیمت شمش فولاد در رینگ معاملاتی بورس کالا را می توان دلیل افزایش قیمت مقاطع طویل فولادی در بازار آزاد آن هم در شرایط رکودی در نظر گرفت.

در معاملات بازار فیزیکی بورس کالا، نرخ پایه شمش فولاد برای عرضه های روز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، رقم ۱۲ هزار و۱۰۰ تومان در نظر گرفته شد؛ قرار گرفتن در این کانال قیمتی برای عرضه و مورد معامله قرار گرفتن شمش فولاد، فقط در دو عرضه که به هفته پایانی دی ماه و هفته آغازین بهمن ماه سال گذشته مرتبط می شود، رخ داده بود.

قرار گرفتن مجدد عرضه شمش فولاد در کانال ۱۲ هزارتومان موجب شد تا بهای محصولات فولادی هم در بازار آزاد و هم در بورس کالا با رشد مثبتی مواجه شود. طی هفته گذشته، فولادسازان چیزی حدود ۱۰۹ هزارتن شمش فولاد را برای رینگ معاملاتی بورس کالا روانه بازار کردند و از این عرضه ها ازسوی خریداران استقبال خوبی هم صورت گرفت؛ به گونه ای که برای میزان عرضه در نظر گرفته شده، تقاضایی برابر با ۱۹۷ هزارتن به ثبت رسید. در نهایت آماری که منتشر شد حاکی از این بود که ۹۸ هزارتن شمش فولادی در این بازار به فروش رسید.

رینگ معاملاتی مقاطع طویل فولادی بورس کالا، در هفته پیشین شاهد رونق مجددی بود؛ بدین شکل که برای ۹۷ هزار تن میلگرد عرضه شده در این بازار، با تقاضایی در حدود ۱۱۰ هزارتن مواجه بودیم. در نتیجه این عرضه و تقاضا نیز، مورد معامله قرار گرفتن ۵۶ هزارتن از این محصول در این بازار بود.