امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

کاهش نسبی قیمت آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/16 0
کاهش نسبی قیمت آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مشاهدات و بررسی‌های صورت گرفته از نوسانات بازار آهن نشان از آن دارد که با توجه به اعمال دامنه نوسان مثبت و منفی 3 درصد از سوی بورس کالا برای مقاطع، معاملات روز گذشته چندان چشمگیر نبوده است. در این میان اجناسی که به فروش رسیدند روی نرخ پایه بودند. از طرف دیگر،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مشاهدات و بررسی‌های صورت گرفته از نوسانات بازار آهن نشان از آن دارد که با توجه به اعمال دامنه نوسان مثبت و منفی 3 درصد از سوی بورس کالا برای مقاطع، معاملات روز گذشته چندان چشمگیر نبوده است. در این میان اجناسی که به فروش رسیدند روی نرخ پایه بودند. از طرف دیگر، در بازار ارز شاهد تداوم روند نزولی نرخ دلار بودیم و قیمت دلار به کانال 21 هزار تومان وارد شد و در ساعاتی از روز به 21 هزار و 230 تومان رسید.

همین دو عامل در نهایت موجب شد تا روز گذشته در بازار آهن، شاهد روند کاهشی با ثبات نسبی برخی محصولات باشیم. نکته حائز اهمیت دیگر آن است که همچنان در بازار با عدم تقاضا یا در صورت وجود، تقاضای اندک مواجه هستیم.

با این تفاسیر با نگاهی بر روند قیمت‌های اعلام شده از سوی تولیدکنندگان انواع مقاطع، شاهد ثبات همراه با کاهش در قیمت میلگرد بودیم؛ به این صورت که برخی از تولیدکنندگان میلگرد، قیمت‌های خود را بدون تغییر اعلام کردند، البته تعداد قابل توجهی هم به کاهش قیمت 50 الی 650 تومانی اقدام کردند. برخی نیز با اعلام قیمت دوم قیمت‌های خود را کاهش دادند. علت وجود کاهش در قیمت‌های اعلامی را می‌توان تقاضای اندک در بورس کالا در نظر گرفت.

در بازار نبشی نیز تولیدکنندگان این حوزه اغلب محصولات خود را 100 الی 300 تومان کاهش دادند و البته ثبات نیز در میان برخی از قیمت‌های نبشی دیده می‌شد. در بازار ناودانی نیز دقیقا همان شرایط موجود در بازار نبشی به چشم می‌خورد و محصولات این حوزه نیز کاهش 100 الی 200 تومانی را تجربه کردند.