امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

فروش میلگرد داخلی با بهای صادراتی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/28 0
فروش میلگرد داخلی با بهای صادراتی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای فروش میلگرد، مدت زیادی بود که در بازار آهن، طرف متقاضیان نگران تک نرخی شدن قیمت میلگرد جهت مصرف داخلی و صادرات بودند. این رشد بها به هیچ عنوان با میزان درآمد مصرف‌کننده نهایی در داخل کشور همخوانی نداشت. با این حال، تاکنون در هیچ کجا به اعتراض آنان رسیدگی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای فروش میلگرد، مدت زیادی بود که در بازار آهن، طرف متقاضیان نگران تک نرخی شدن قیمت میلگرد جهت مصرف داخلی و صادرات بودند. این رشد بها به هیچ عنوان با میزان درآمد مصرف‌کننده نهایی در داخل کشور همخوانی نداشت. با این حال، تاکنون در هیچ کجا به اعتراض آنان رسیدگی نشده‌است.

خبرهایی پراکنده به گوش می‌رسد که بیش از 59 هزار تن عرضه مقاطع طویل فولادی سرگردان در بورس کالا با بهای پایه صادراتی جهت بازار داخلی در نظر گرفته شده‌است.

در این بین برخی از تولیدکنندگان داخلی فولاد در تلاشند که نرخ صادراتی میلگرد آجدار به همسایگان کشور را با استفاده از مکانیزم حمایتی وزارت صمت به بازار داخلی آهن بقبولانند.

با این حال، بازار داخلی آمادگی پذیرش این نرخ را نداشته و یا در زمان کنونی نمی‌تواند پذیرای آن باشد. در طی چندین هفته اخیر، اتفاقات و التهابات غیرقابل پیش‌بینی زیادی در کشور و در روابط بین‌الملل حادث شده که این مسئله به طور ناخودآگاه، کمک زیادی به فروش‌ قابل توجه فولادسازان در بازار بورس کالا و خریدهای هیجانی مازاد بر نیاز نمود. به دنبال آن، شیب تندی برای افزایش قیمت‌ها در بازار ایجاد شد.

بعد از فروکش کردن التهابات پیش آمده و عدم وقوع جنگ در منطقه، خرید مازاد در زمینه سرمایه‌های سرگردان از بازار رفع گردید. شواهد موجود در بازار نشان می‌دهند که باز هم خرید عاقلانه بر خلاف خریدهای هیجانی روزهای اخیر در بازار قوت گرفته‌است. توصیه کارشناسان نیز تاکید بر همین قضیه بوده‌ که در شرایط نابسامان بازار آهن از خریدهای غیرضروری ممانعت شود تا بتوان از زیان‌های مالی ناشی از خرید اشتباه جلوگیری کرد.