امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

روند رشد نرخ محصولات فولادی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۰
روند نرخ رشد قیمت محصولات فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رئیس اتحادیه آهن ‌فروشان استان کرمانشاه با اشاره به رشد شدید نرخ محصولات فولادی پس از اجرای شیوه‌ نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد بیان کرد که با اجرای شیوه ‌نامه جدید، قیمت ها حدود دو هزار تومان افزایش پیدا کرد، ولی بازار کرمانشاه همچنان نیمه‌ تعطیل است و اخیرا  فعالیت…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رئیس اتحادیه آهن ‌فروشان استان کرمانشاه با اشاره به رشد شدید نرخ محصولات فولادی پس از اجرای شیوه‌ نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد بیان کرد که با اجرای شیوه ‌نامه جدید، قیمت ها حدود دو هزار تومان افزایش پیدا کرد، ولی بازار کرمانشاه همچنان نیمه‌ تعطیل است و اخیرا  فعالیت خاصی نداریم؛ زیرا وقتی مشتری در بازار نباشد، کاهش یا افزایش قیمت محصولات تاثیری بر وضعیت رکودی بازار نمی ‌گذارد.

وی با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم در  سال‌ های اخیر ادامه داد که در بازار آهن، عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد. به طوری که مصرف‌ کنندگان محصولات فولادی به حداقل نیاز خود در این روزهای سرد زمستانی رسیده‌ اند و میزان خرید و فروش‌ ها کمتر شده است و بازار دیگر کشش افزایش قیمت‌ ها را ندارد؛ اما از سویی دیگر، عرضه ‌کننده ها بدون توجه به این مساله، نرخ محصولات خود را همچنان افزایش می ‌دهند.

طبق گزارش کارشناسان ما، نزدیک سه هفته از ابلاغ شیوه ‌نامه جدید دولت برای ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد می‌ گذرد و دراین مدت این زنجیره، مخالفت‌ ها و حمایت‌ های متفاوتی را نسبت به این شیوه ‌نامه اظهار داشته ‌اند. در این میان اما هفته گذشته، تعیین نابهنگام قیمت شمش در معاملات بورس کالا براساس شیوه‌ نامه جدید، باعث ایجاد آشفتگی در بازار فولاد کشور شد؛ به نحوی که حتی تا پایان معاملات روزهای گذشته بازار آزاد آهن نیز شاهد رشد بیش از اندازه نرخ مقاطع طویل فولادی و محصولات حوزه لوله و پروفیل به دلیل بالا بودن قیمت پایه فولاد در بورس کالا بودیم. 

وی همچنین درباره پیش ‌بینی خود از روند قیمت آهن ‌آلات در ماه‌ های اخیر نیز افزود که قیمت فولاد، رابطه مستقیمی با نرخ دلار دارد و اگر قیمت دلار افزایشی باشد، نرخ محصولات فولادی نیز رو به افزایش خواهد بود. البته باید توجه داشت در روزهای سرد زمستان، میزان عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارند، اما قطعا کارخانه ‌های بزرگ تولیدکننده فولاد مثل فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان تاثیر زیادی بر قیمت محصولات فولادی در بورس کالا و بازار آزاد دارند و قطعا رشد قیمت محصولات این کارخانجات در ماه ‌های آینده همچنان بازار آهن را متلاطم نگاه خواهد داشت.