امروز : یکشنبه 28 دی 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

100 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

180 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

200 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

صدای اعتراض فعالان بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/08 0
صدای اعتراض فعالان بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار آهن پس از گذشت یک هفته از ماه مهر، هنوز از ثبات مناسبی به ویژه در بخش تیرآهن ذوبی برخوردار است. دیگر خبری از حاشیه‌های بوجود آمده در بازار آهن در اواخر تابستان وجود ندارد. با این حال هنوز هم صدای اعتراض برخی از فعالان بازار که اکثرا از تهران و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار آهن پس از گذشت یک هفته از ماه مهر، هنوز از ثبات مناسبی به ویژه در بخش تیرآهن ذوبی برخوردار است. دیگر خبری از حاشیه‌های بوجود آمده در بازار آهن در اواخر تابستان وجود ندارد. با این حال هنوز هم صدای اعتراض برخی از فعالان بازار که اکثرا از تهران و مشهد هستند، به گوش می‌رسد. در روزهای پایانی تابستان، شیوه عرضه قطره چکانی، اعتراض برخی از فعالان بازار آهن را برانگیخت و پی رو همین مسئله، بسیاری از فعالان بازار فریاد اعتراض سر کشیدند.

هم اکنون در شرایطی هستیم که هر گونه اطلاع رسانی به نوعی خواهد توانست مانند چاقویی دو لبه عمل کند. در واقع زمانی که ما از شرایط ترخیص مهندسی شده حواله‌های تیرآهن ذوبی به بازار صحبت می‌کنیم، با اینکه این موضوع نوعی شفاف‌سازی محسوب می‌شود، اما امکان سوء‌ استفاده گروهی از بازار را فراهم می‌کند.

با این حال، در بازار همواره یک قانون واحد وجود دارد و آن هم بالانس عرضه و تقاضا می‌باشد. با این وجود، حتی اگر نیت ما خیر نباشد و میزان عرضه با تقاضا همخوانی پیدا کند، به طور معمول رقابت بنکدار موجب کاهش قیمت با سطوح منظقی خواهد شد.

در هر صورت، هم اکنون عرضه تیرآهن ذوبی با مشکلاتی روبه‌رو است و نمی‌توان نسبت به اعتراضات در این مورد بی‌تفاوت بود. به نظر می‌رسد که صلاح بر این است که در مورد این محصول کمتر صحبت شود. به این ترتیب، اثرات منفی خبررسانی‌ها با وجود هدف شفاف‌سازی کمتر می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در طی گفت و گویی اشاره کرد که ذوب ‌آهن اصفهان یک صنعت ماندگار است. در حال حاضر به دلیل نداشتن مواد اولیه، تنها با 60 درصد از ظرفیت تولید خود فعالیت می‌کند. لازم است که مسئولین از این شرکت که اولین تولیدکننده فولاد کشور می‌باشد، بیشتر از قبل حمایت کنند. حمایت دولت از این شرکت باعث می‌شود که صنایع نوپا دلگرم شوند و با تلاش بیشتری فعالیت کنند.