امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

مسائل تاثیرگذار در قیمت‌گذاری آهن‌آلات

1398/12/08 0
مسائل تاثیرگذار در قیمت‌گذاری آهن‌آلات - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای مسائل تاثیرگذار در قیمت‌گذاری آهن‌آلات، در بیشتر مواقع شاهد آن هستیم که سیر صعودی قیمت‌ها برای مقاطع طویل فولادی در بازار آهن با تحلیل‌های وابسته به تورم ارائه می‌شود. بازارهایی مثل طلا، ارز و یا بورس اوراق بهادار نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کارشناسان بر این باورند که دلیل…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای مسائل تاثیرگذار در قیمت‌گذاری آهن‌آلات، در بیشتر مواقع شاهد آن هستیم که سیر صعودی قیمت‌ها برای مقاطع طویل فولادی در بازار آهن با تحلیل‌های وابسته به تورم ارائه می‌شود. بازارهایی مثل طلا، ارز و یا بورس اوراق بهادار نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کارشناسان بر این باورند که دلیل این دیدگاه هم‌پوشانی سیر صعودی قیمت‌ها با نرخ تورم است که این موضوع به صورتی افسارگسیخته بالا می‌رود.
با این حال، حقیقت این ماجرا هم دور از این مسئله نیست. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که عوامل متعددی بر روی بازار آهن اثرگذار هستند. با این وجود، می‌توان گفت که این مسائل تنها یک گزینه فرعی اثرگذار بر  بازار داخلی فولاد است و گزینه اصلی زیر سایه این عوامل مخفی می‌باشد.
بازار داخلی فولاد کشورمان نسبت به بازارهای دیگر بسیار متاثر از عوامل دیگری مثل نوسانات ارز، قیمت‌های جهانی مقاطع فولادی و جو روانی موجود در جامعه می‌باشد. بازار فولاد در ایران یک بازار کاملا وابسته به مواد اولیه و تولید داخلی می‌باشد. این دو موضوع نیز در اختیار دستورالعمل‌های دولتی و چگونگی عملکرد فولادسازان بزرگ کشورمان می‌باشد.
برای مثال نزدیک به 4 تا 5 ماه است که همزمان با تغییر رویکرد وزارت صمت و تغییر برخی کرسی‌های مدیریتی در این وزارتخانه، در کنار تفویض کامل اختیارات کنترلی بازار داخلی به فولادسازان بزرگ کشور و سکوت در خصوص عملکرد آن‌ها، دستورالعمل‌هایی در جهت حمایت از فولادسازان داخلی صادر شد. این دستورالعمل‌ها به طور کامل در مدت 4 تا 5 ماه جنبه‌ای حماتی ایجاد کرد.
پیش از این بارها و در این چندماه اخیر، جزئیات این دستورالعمل را شرح دادیم. علاوه بر این، سقف باز رقابتی و عدم وجود هرگونه سوپاپ تخلیه هیجان بعد از رقابت‌های صورت گرفته در معاملات بورس کالا و همچنین مهندسی‌هایی که در سمت عرضه شمش و آهن اسفنجی به بازار داخلی طی این مدت صورت گرفته را مورد بررسی قرار دادیم.