امروز : سه شنبه 30 دی 1399

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

رشد یک‌باره بهای محصولات فولادی در روز اخیر پس از یک کاهش قیمت کوتاه‌مدت

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/13 0
رشد یکباره بهای محصولات فولادی در روز اخیر - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای رشد بهای محصولات فولادی، در ابتدای روز کاری گذشته روند نزولی قیمت‌ها در بازار آهن شروع شد. برخی از اقلام در حدود 100 تا 300 تومان کاهش قیمت داشتند. این کاهش قیمت تا ظهر روز اخیر بیشتر تداوم نیافت. پس از آن مجددا بازار، رنگ نابسامانی به خود گرفت. مجددا…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای رشد بهای محصولات فولادی، در ابتدای روز کاری گذشته روند نزولی قیمت‌ها در بازار آهن شروع شد. برخی از اقلام در حدود 100 تا 300 تومان کاهش قیمت داشتند. این کاهش قیمت تا ظهر روز اخیر بیشتر تداوم نیافت. پس از آن مجددا بازار، رنگ نابسامانی به خود گرفت. مجددا برخی از مقاطع فولادی در حدود 50 تا 100 تومان رشد قیمت یافتند و شیرینی کاهش قیمت‌های اولیه را به کام خریداران تلخ کرد.
کارشناسان بر این باورند که احتمال ثبات یا نوسانات صعودی در هفته جاری بیش از نزول قیمت آهن‌آلات مصرفی در بازار باشد. البته کارگروه تنظیم بازار در هشتادمین جلسه خود به پیشنهاد کمیته تخصصی فولاد، تصمیمات مهمی برای بازار ورق فولادی به عنوان یکی از عاملان بی‌نظمی در بازار آهن اتخاذ کرد که مهم‌ترین آن‌ها شامل افزایش سهم مچینگ ورق گرم به 60 درصد و ورق سرد به 80 درصد، الزام به عرضه 60 درصدی برای خریداران اسلب و ورق گرم، تعیین سقف 12 درصدی لوله و پروفیل نسبت به ورق گرم دریافتی همان ماه، حذف تعرفه واردات ورق گرم زیر 3 میلی‌متر و اصلاح سهمیه بهین‌یاب بر اساس تولید سال 95 و 96 صنایع متقاضی ورق گرم می‌باشد.
همه تلاش بر این بوده که در این دستورالعمل بسیار مهم، تقریبا یک بسته جامع برای تنظیم بازار ورق مشاهده شود. با این حال، هنوز برخی از مسائل زنجیره ورق‌های فولادی از اسلب تا محصولات سرد در آن دیده نشده‌است.
علاوه بر این، برخی از بندها دارای ابهاماتی جزئی هستند. به عنوان نمونه در بند 9 اعلام شده که عرضه‌کنندگان و متقاضیان محصولات فولادی باید میزان عرضه و تقاضا خود را برای خرید هفته آینده تا پایان روز سه‌شنبه هر هفته اعلام کنند. بر اساس مقررات بورس کالا، عرضه‌کنندگان یک روز قبل از اطلاعیه عرضه خود را ثبت و میزان تقاضا هم در زمان عرضه به ثبت رسیده می‌شود. اضافه بر این، هیچ‌گونه برنامه‌ای در این دستورالعمل در مورد نحوه تامین اسلب مورد نیاز بقیه واحدهای تولیدی ورق گرم به غیر از فولاد مبارکه به چشم نمی‌خورد.