امروز : سه شنبه 14 مرداد 1399

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 20 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان کاهش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : اعلام شد

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تا 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

نوسانات قیمت مصنوعات فولادی حول قیمت میلگرد

1398/08/22 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، سیر قیمت‌ها در هفته‌های اخیر به شیوه‌های مختلفی رشد پیدا کردند. سیر قیمتی که این روزها در بازار آهن حاکم است، نشان می‌دهد که محوریت افزایش قیمت، حول میلگرد است. با این حال، مشخص نیست که این روند افزایش قیمت برای میلگرد همچنان ادامه یابد. موضوعی که در روزهای اخیر به افزایش…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، سیر قیمت‌ها در هفته‌های اخیر به شیوه‌های مختلفی رشد پیدا کردند. سیر قیمتی که این روزها در بازار آهن حاکم است، نشان می‌دهد که محوریت افزایش قیمت، حول میلگرد است. با این حال، مشخص نیست که این روند افزایش قیمت برای میلگرد همچنان ادامه یابد. موضوعی که در روزهای اخیر به افزایش نرخ قیمت‌ها در بازار داخلی کمک کرده‌، نوسان قیمت‌ها در بورس کالا است. در واقع معاملات صورت گرفته در بورس کالا توانست زمینه‌ای برای افزایش نرخ در بازار داخلی را فراهم آورد. پس می‌توان مسئله شتاب ناگهانی قیمت‌ها در بازار آهن را به نوسانات رخ داده در بورس کالا نسبت داد. علاوه بر این، نمی‌توان از این موضوع که میزان عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کند، نادیده گرفت. هجوم تقاضا در برابر عرضه‌های موجود نیز از دلایل دیگر رشد قیمت در روزهای اخیر بوده‌است.

با نزدیک شدن به روزهای سرد سال، رشد قیمت قراضه آهن در کنار مشکلات دیگر بازار آهن منجر به رشد قیمت شمش فولادی شده‌است. افزایش قیمت شمش نیز در قیمت نهایی میلگرد بی‌تاثیر نبوده‌است. قیمت سایر مصنوعات فولادی نیز از این مسائل تاثیر گرفته‌اند.

طبق آمارها در این دو هفته اخیر رشد قیمت‌ها متعادل بود. با این حال، در هفته جاری افزایش قیمت‌ها شتاب گرفت و یک جو روانی برای حمایت از روند صعودی قیمت‌ها در بازار حاکم شد.

شواهد حاکی از آن است که رشد صعودی قیمت‌ها چندان غیر منطقی نبوده، زیرا بسیاری از تولیدکنندگان با مشکل تهیه مواد اولیه روبه‌رو بودند. همانطور که پیش از این اشاره کردیم عواملی دیگری نیز بر این سیر صعودی قیمت‌ها در بازار آهن دامن زدند. هم اکنون این مسئله اهمیت زیادی دارد که دولت با ارائه برخی ساز و کارها به آرامش بازار و حمایت از تولیدکنندگان کمک کند.


برچسب‌ها:

نظرات

  • علی قاسمی

    میلگرد و تیرآهن در مرکز تولیدات محصولات فولادی قرار دارند، هرچه افزایش و کاهش داشته باشیم بیشتر روی این دو محصول قابل مشاهده است.