امروز : یکشنبه 28 دی 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

100 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

180 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

200 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

فاصله قیمت ورق آهن با سایر مقاطع فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/04 0
فاصله قیمت ورق آهن با سایر مقاطع فولادی - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تفاوت قیمت ورق آهن و سایر مقاطع فولادی، در این روزها روند خاصی بازار فولاد را تحت تاثیر قرار داده‌است. همین مسئله باعث شده که فاصله قیمت ورق فولادی با سایر مقاطع فولادی بسیار زیاد و به حد غیرمعمولی دست یابد. این موضوع را می‌توان ریشه اصلی مشکل دانست. در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تفاوت قیمت ورق آهن و سایر مقاطع فولادی، در این روزها روند خاصی بازار فولاد را تحت تاثیر قرار داده‌است. همین مسئله باعث شده که فاصله قیمت ورق فولادی با سایر مقاطع فولادی بسیار زیاد و به حد غیرمعمولی دست یابد. این موضوع را می‌توان ریشه اصلی مشکل دانست.
در حال حاضر در بازار، قیمت ورق فولادی در حدود 10 هزار تومان و قیمت میلگرد 6 هزار تومان است و این اختلاف 4 هزار تومانی به خریداران و سوداگران این علامت را می‌دهد که قیمت ورق به سطح قیمت بالایی رسیده، بنابراین قیمت مقاطع و میلگرد هم باید رشد کند تا به سطح قیمت ورق برسد. در حالی که اختلاف قیمت بین ورق فولادی با مقاطع در دنیا 20 تا 30 دلار است، این رقم در ایران به 300 دلار رسیده‌است.
وضعیتی که در بازار فولاد مشاهده می‌شود از ناحیه عرضه نمی‌باشد. این خریداران هستند که سیگنال نادرست دریافت کردند و تصور می‌کنند سرمایه‌گذاری در فولاد می‌تواند اقتصادی باشد، به همین دلیل به این بازار هجوم آوردند. هر چه تمرکز را به سمت عرضه ببریم و برای مدیریت عرضه راه‌کاریی هم‌چون مشروط کردن صادرات ارائه دهیمف به نظر نمی‌رسد در نهایت نتیجه خوبی به همراه داشته‌باشد.
لازم است عطشی که در سطح تقاضا برای خرید و انبار کردن فولاد اتفاق افتاده، کاهش یابد. برای کاهش این عطش باید دلایل افزایش قیمت ورق‌ فولادی را بررسی و رفع کرد. زمانی که قیمت ورق به حالت عادی برگردد، تقاضا برای خرید کل محصولات فولادی تعدیل و کاهش می‌‌یابد. به اظهارات کارشناسان با اشاره به اینکه تغییراتی که در نحوه و معاملات ورق فولادی صورت گرفت، موجب افزایش قیمت شده‌است. این تغییرات موجب شد تقاضا‌هایی که در گذشته در این بازار نبودند وارد بازار شده، سرمایه‌گذاری و خرید کنند. محدود کردن صادرات در درازمدت به اعتبار کشور در این بخش و به عنوان یک شریک معتبر لطمه می‌زند.