امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

تفاوت قیمتی فاحش بین مقاطع مختلف فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/05 0
تفاوت قیمتی فاحش بین مقاطع مختلف فولادی - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان پیرامون تفاوت قیمت بین مقاطع مختلف فولادی، آمارها حاکی از آن هستند که در دو سال اخیر فاصله متوسط بین قیمت شمش فولادی و ورق گرم در حدود 3 هزار تومان بوده‌است. در حال حاضر این فاصله به حدود 4 هزار تومان رسیده‌‌است. متوسط دو ساله قیمت سبد تیرآهن سبک و ورق…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان پیرامون تفاوت قیمت بین مقاطع مختلف فولادی، آمارها حاکی از آن هستند که در دو سال اخیر فاصله متوسط بین قیمت شمش فولادی و ورق گرم در حدود 3 هزار تومان بوده‌است. در حال حاضر این فاصله به حدود 4 هزار تومان رسیده‌‌است.
متوسط دو ساله قیمت سبد تیرآهن سبک و ورق گرم حدود 2 هزار تومان بوده که این رقم در حال حاضر بالغ بر 3 هزار تومان رشد یافته‌است. به این ترتیب، با توجه به اینکه بیش از 4 هزار تومان بین شمش فولادی و ورق گرم تفاوت قیمت وجود دارد، احتمال دارد که هدایت شمش‌های ارزان به سمت لایه‌های مختلف دیگر تولید به جای تولید میلگرد تقویت شود و همین عامل تولید میلگرد را کاهش خواهد داد.
در فاصله دو سال اخیر نیز فاصله تیر سبک ذوبی و میلگرد نیز حدود 1000 تومان بوده که اکنون به کمتر از 500 تومان کاهش یافته‌است. در سالی که گذشت و در بحبوحه افزایش قیمت مقاطع، فاصله قیمت قراضه آهن با شمش فولادی به میزان زیادی افزایش یافت. اکنون نیز این فاصله به کمتر از 500 تومان کاهش یافته‌است. به همین ترتیب، بخش عمده‌ای از مشکلات ناشی از افزایش قیمت محصولات فولادسازان دولتی در یک سال اخیر است.
عدم رعایت فواصل منطقی قیمت بین مقاطع مختلف فولادی، حکایت از عدم توازن در توزیع مواد اولیه بین لایه‌های مختلف تولید دارد. این عدم توازن، تولیدکننده‌های خصوصی میلگرد را تهدید می‌کند.
در شرایط پیش رو افزایش فشار بر قیمت نرخ پایه شمش فولادی، حاصلی جز هجوم همه لایه‌های مختلف بازار برای خرید این محصول در پی نخواهد داشت. بهترین نسخه برای کنترل وضع کنونی، ایجاد توازن قیمت در لایه‌های مختلف است. تا زمانی که ورق گرم و پروفیل 2 میلی‌متر، در کانال 9 تا 10 هزار تومان جولان می‌دهند، نمی‌توان انتظار بازگشت آرامش پایدار به بازار مقاطع را داشت.
افکار عمومی در شرایط فعلی منتظر کاهش قیمت ورق و پروفیل 2 میل برای بازگشت آرامش به بازار می‌باشند، چرا که اوج‌گیری قیمت این دو محصول سرآغازی برای شدت یافتن شیب صعودی قیمت‌ها در بازار آهن بوده‌است.


برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.