امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

جایگاه فولادسازان بزرگ ایران

1398/08/14 1

بر اساس بررسی تحلیل‌گران آهن ملل اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان در شش ماه ابتدای سال جاری حدود 23 میلیون و 260 هزار تن فولاد در ایران تولید کرده‌است. آمارها حاکی از آن است که این شرکت شش‌ماه ابتدای سال جاری حجمی معادل 4 میلیون و 340 هزار تن فولاد تولید کرده که این این رقم نشان‌دهنده رشد سه درصدی تولید…

بر اساس بررسی تحلیل‌گران آهن ملل اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان در شش ماه ابتدای سال جاری حدود 23 میلیون و 260 هزار تن فولاد در ایران تولید کرده‌است.

آمارها حاکی از آن است که این شرکت شش‌ماه ابتدای سال جاری حجمی معادل 4 میلیون و 340 هزار تن فولاد تولید کرده که این این رقم نشان‌دهنده رشد سه درصدی تولید فولاد مبارکه نسبت به سال قبل است. هم اکنون فولاد مبارکه اصفهان توانسته‌است به جایگاه بزرگترین تولیدکننده فولاد در ایران دست یابد. حجم تولید این شرکت نسبت به سال قبل حدود 5 درصد می‌باشد که می‌توان این موضوع را در سابقه درخشان خود به ثبت برساند.

علاوه بر تلاش فولاد مبارکه اصفهان در میزان تولید و ارتقای کیفیت محصولات، شرکت‌های دیگر نیز درصدند تا به جایگاه ویژ‌ه‌ای دست یابند. به عنوان مثال شرکت فولاد اکسین همواره در رقابت با تولیدکنندگان دیگر است و قصد دارد تا گوی سبقت را از سایر رقبا بستاند. پیرو همین موضوع، این شرکت موفق شد که به امسال به میزان 14 درصد تولید خود را رشد دهد و حجمی معادل 421 هزار و 914 تن فولاد را به تولید برساند.

شرکت فولاد اکسین هم اکنون جایگاه سوم را در زمینه تولید صنایع فولادی به خود اختصاص داده‌است. آمارها نشان می‌دهد که شرکت فولاد اکسین در 5 ماهه اول امسال تولید خود را 6.5 درصد رشد داده و به حجم 10 میلیون و 31 هزار تن رسانده‌است. علاوه بر این، فولاد اکسین در این مدت به میزان 8 میلیون و 916 هزار تن فولاد تولید کرده‌است. میزان تولید سنگ آهن 5.3 درصد و کنستانتره زغال سنگ 7.7 درصد کاهش یافته‌است. در مرداد سال جاری وضعیت تولید کالاهای منتخب معدنی نشان می‌دهد که میزان تولید فولاد خام نسبت به تیرماه 1.5 درصد افزایش داشته‌ و میزان تولید محصولات فولادی افتی معادل 2.5 درصد داشته‌است.

نظرات

  • مجید

    سلام فولاد مبارکه کارخانه بزرگی است که هم از لحاظ منطقه ای جایگاه خوبی دارد هم از نظر تجهیزات و ماشین آلات. با مدیریت و برنامه ریزی دقیق میتونه تولیدش را زیادتر کنه.