امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

جایگاه فولادسازان بزرگ ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/14 1
جایگاه فولادسازان بزرگ کشور

بر اساس بررسی تحلیل‌گران آهن ملل اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان در شش ماه ابتدای سال جاری حدود 23 میلیون و 260 هزار تن فولاد در ایران تولید کرده‌است. آمارها حاکی از آن است که این شرکت شش‌ماه ابتدای سال جاری حجمی معادل 4 میلیون و 340 هزار تن فولاد تولید کرده که این این رقم نشان‌دهنده رشد سه درصدی تولید…

بر اساس بررسی تحلیل‌گران آهن ملل اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان در شش ماه ابتدای سال جاری حدود 23 میلیون و 260 هزار تن فولاد در ایران تولید کرده‌است.

آمارها حاکی از آن است که این شرکت شش‌ماه ابتدای سال جاری حجمی معادل 4 میلیون و 340 هزار تن فولاد تولید کرده که این این رقم نشان‌دهنده رشد سه درصدی تولید فولاد مبارکه نسبت به سال قبل است. هم اکنون فولاد مبارکه اصفهان توانسته‌است به جایگاه بزرگترین تولیدکننده فولاد در ایران دست یابد. حجم تولید این شرکت نسبت به سال قبل حدود 5 درصد می‌باشد که می‌توان این موضوع را در سابقه درخشان خود به ثبت برساند.

علاوه بر تلاش فولاد مبارکه اصفهان در میزان تولید و ارتقای کیفیت محصولات، شرکت‌های دیگر نیز درصدند تا به جایگاه ویژ‌ه‌ای دست یابند. به عنوان مثال شرکت فولاد اکسین همواره در رقابت با تولیدکنندگان دیگر است و قصد دارد تا گوی سبقت را از سایر رقبا بستاند. پیرو همین موضوع، این شرکت موفق شد که به امسال به میزان 14 درصد تولید خود را رشد دهد و حجمی معادل 421 هزار و 914 تن فولاد را به تولید برساند.

شرکت فولاد اکسین هم اکنون جایگاه سوم را در زمینه تولید صنایع فولادی به خود اختصاص داده‌است. آمارها نشان می‌دهد که شرکت فولاد اکسین در 5 ماهه اول امسال تولید خود را 6.5 درصد رشد داده و به حجم 10 میلیون و 31 هزار تن رسانده‌است. علاوه بر این، فولاد اکسین در این مدت به میزان 8 میلیون و 916 هزار تن فولاد تولید کرده‌است. میزان تولید سنگ آهن 5.3 درصد و کنستانتره زغال سنگ 7.7 درصد کاهش یافته‌است. در مرداد سال جاری وضعیت تولید کالاهای منتخب معدنی نشان می‌دهد که میزان تولید فولاد خام نسبت به تیرماه 1.5 درصد افزایش داشته‌ و میزان تولید محصولات فولادی افتی معادل 2.5 درصد داشته‌است.

نظرات

  • مجید

    سلام فولاد مبارکه کارخانه بزرگی است که هم از لحاظ منطقه ای جایگاه خوبی دارد هم از نظر تجهیزات و ماشین آلات. با مدیریت و برنامه ریزی دقیق میتونه تولیدش را زیادتر کنه.