امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

پیچیدگی مصوبات فولادی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/11/13 0
پیچیدگی مصوبات فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، طی سال های اخیر در بازار محصولات فولادی شاهد نابسامانی های بسیاری بوده ایم که عدم شفافیت در حلقه های مختلف زنجیره تولید و توزیع را می بایست یکی از مشکلات اصلی این زنجیره دانست. با توجه به اینکه مجموع محصولات طویل فولادی کشور، بیشتر از نیاز داخلی ارزیابی می شود، پس هرگونه کمبود در این…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، طی سال های اخیر در بازار محصولات فولادی شاهد نابسامانی های بسیاری بوده ایم که عدم شفافیت در حلقه های مختلف زنجیره تولید و توزیع را می بایست یکی از مشکلات اصلی این زنجیره دانست. با توجه به اینکه مجموع محصولات طویل فولادی کشور، بیشتر از نیاز داخلی ارزیابی می شود، پس هرگونه کمبود در این زنجیره را نمی توان قابل قبول دانست. اما حتی با این وجود هم طی ماه های گذشته با کمبود محصولات طویل فولادی و همچنین افزایش غیرمعقول قیمت آنها مواجه شده ایم.

در جهت حل مشکلات موجود در یکی از جلسات کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که اطلاعات معاملات تمامی زنجیره فولاد از آغاز تا محصولات نهایی باید در سامانه جامع تجارت ثبت شود و به این صورت وضعیت این محصولات در حلقه های گوناگون معین شود. تولیدکنندگان شمش فولادی و اسلب فولادی در ابتدا و در شهریور ماه موظف به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت شدند.

تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی که مصرف کننده شمش هستند نیز در ادامه و از اواخر مهر ماه، مشمول قانون ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند. در مرحله بعدی نیز تمام فعالان حوزه توزیع و فروش محصولات فولادی از ابتدای دی ماه، مکلف شدند اطلاعات موجودی اولیه، فروش، صادرات، مصرف و  ورود و خروج به انبار کالاهای یادشده را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند. لازم به ذکر است که این اقدامات برای سایر تولیدکنندگان محصولات فولادی هم تداوم دارد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.