امروز : شنبه 5 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

مسیر غیرقابل پیش‌بینی حاکم بر بازار فولاد این روزها

1398/10/21 0

همانطور که می‌دانید با وجود همه ارزیابی‌ها باز هم بازار فولاد نسبتا یک بازار غیر قابل پیش‌بینی است. به صراحت می‌توان گفت که بعد از بازار ارز و سکه، بازار فولاد بازاری با پیچیدگی‌های خاص خود می‌باشد. بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها رشد قیمت‌ها در بازار آهن با ابزار تزریق پول سرگردان یا حتی…

همانطور که می‌دانید با وجود همه ارزیابی‌ها باز هم بازار فولاد نسبتا یک بازار غیر قابل پیش‌بینی است. به صراحت می‌توان گفت که بعد از بازار ارز و سکه، بازار فولاد بازاری با پیچیدگی‌های خاص خود می‌باشد.

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها رشد قیمت‌ها در بازار آهن با ابزار تزریق پول سرگردان یا حتی مهاجرت نقدینگی، باز هم خودنمایی می‌کند. در واقع روندی صعودی برای قیمت‌ها در مسیر بازار فولاد حاکم شده‌است.

به همین ترتیب، در صورتی که بازار در این روزهای آخر سال با رشد قیمت و تقاضا روبه‌رو شد، مسئله عجیبی نیست. البته این رشد تقاضا و قیمت از اکنونا منطقی به نظر نمی‌رسد. این رشد در حالی است که قیمت‌ها در بازار جهانی کاهش یافته‌است.

با این حال، این روند قیمت ماندگار نیست و در صورتی که بازار بخواهد روال متعادلی را پیش بگیرد، به تعدیل نرخ برای تثبیت قیمت‌ها نیاز دارد.

مسیر کنونی حاکم بر بازار فولاد در کنار معاملات میلگرد در بازار بورس کالا نمی‌تواند خبر خوشی برای صاحبان کالا در بازار فولاد باشد. خصوصا در شرایط فعلی که تقاضای واقعی در داخل کشور تغییر خاصی را در پی نداشته‌است.

در نهایت رشد قیمت‌ها را می‌توانیم ناشی از کاهش موجودی انبارها در یک یا تعدادی کالای خاص در بازار فولاد و تجمیع تقاضا و مهاجرت نقدینگی بدانیم. با این حال، معامله‌گران حرفه‌ای‌تر، از این بازار آشفته استفاده کرده و صرفا میل به نوسان‌گیری دارند.
طبق تجربه‌های گذشته، نوسانات بازار فولاد معمولا مقطعی می‌باشد. این مسئله به این معناست که روند شتاب قیمت‌ها زودتر از حد انتظار متوقف می‌شود.

در این شرایط، چند مسئله میزان اثرگذاری بالایی در بازار فولاد دارد. از جمله می‌توان به نوسان قیمت دلار و جو روانی حاکم بر جامعه یا بازارهای کالایی مشابه اشاره کرد که هر کدام می‌تواند اثرگذاری خاص خود را در پی داشته‌باشد.


برچسب‌ها: