امروز : یکشنبه 9 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت ورق روغنی:  

با نوسانات قیمت متغیر

اعلام شد

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه:  

400 تومان

کاهش

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز:  

50 تومان

کاهش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا:  

300 تومان

اعلام شد

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه:  

300 تومان

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

200 تا 400 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت لوله گالوانیزه:  

500 تومان

کاهش

قیمت لوله گازی مانسیمان رده 80:  

10 تا 50 هزار تومان

افزایش

قیمت لوله گازی مانیسمان رده 40:  

10 تا 30 هزار تومان

افزایش

قیمت لوله گازی روکار و توکار:  

ثابت

قیمت لوله مبلی:  

ثابت

قیمت لوله داربستی:  

500 تا 600 تومان

کاهش

قیمت لوله صنعتی:  

600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

اعلام شد

قیمت میلگرد گلستان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تومان

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

اعلام شد

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

150 تومان

کاهش

اوج درخشش در ذوب آهن و فولاد خراسان

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/07 0
اوج درخشش ذوب آهن و فولاد خراسان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در میان نوسانات شدید بازار آهن و تنش های به وجود آمده از آن، شرکت فولاد خراسان با فاصله معنی دار از دیگر فولادسازان کشور توانست رشد ۹۲ درصدی حاشیه سود خالص را برای ۶ ماه نخست امسال به ثبت برساند. به گفته مدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان»، علاوه بر کسب بالاترین سود خالص در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در میان نوسانات شدید بازار آهن و تنش های به وجود آمده از آن، شرکت فولاد خراسان با فاصله معنی دار از دیگر فولادسازان کشور توانست رشد ۹۲ درصدی حاشیه سود خالص را برای ۶ ماه نخست امسال به ثبت برساند. به گفته مدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان»، علاوه بر کسب بالاترین سود خالص در بین شرکت‌های فولادی، حاشیه سود خالص این شرکت در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۸ حدود ۱۸ درصد بوده و در شش ماه دوم امسال با رشد ۹۲ درصدی به حدود ۳۵ درصد رسید. این در حالی است که حاشیه سود ناخالص این شرکت در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ حدود ۹۱ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل «فولاد خراسان» رشد چشمگیر عملکرد این شرکت را از نظر سودآوری و نسبت‌های عملکردی در شش ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، پیامد مدیریت ازاریابی و فروش محصولات از یک سو و مدیریت بهای تمام شده ی محصولات تولیدی دانست که باعث افزایش حاشیه سود خالص و ناخالص شده و سودآوری، بهره‌ وری و بازدهی سرمایه را برای فولاد خراسان به همراه داشته است، امری که بسیاری از تولیدکنندگان در این آشفته بازار از آن غافل شدند.

بر اساس تحلیل کارشناسان ما، درآمد فولاد خراسان از فروش محصولات خود در بورس کالا  قریب به ۲.۵ برابر شده و از۶ هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال برای شش ماه نخست سال گذشته به بیش از ۲۱هزار و۵۰۰ میلیارد ریال در نیمه سال جاری رسیده است.

علاوه بر این، حجم معاملات فولاد خراسان در رینگ صنعتی بورس کالا، در شش ماه اول سال به رقم ۲۸۶هزار و ۳۱۶ تن رسیده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۶۱هزار و ۸۶۴ تن بوده است.

ازسوی دیگر بررسی وضعیت فولاد ساز بزرگ دیگری چون ذوب آهن اصفهان نیز خالی از لطف نبوده چرا که آن هم توانسته در میان آشفتگی قیمت ها و نوسانات بازارآهن مسیر رشد و توسعه   خود را هموارتر سازد و روزهای خوبی را برای ذوب آهن اصفهان به ارمغان آورد. به این ترتیب، ذوب آهن اصفهان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء طی عقد تفاهمنامه ای فروش ۹۰ هزار تن ریل را امضا کردند که به عنوان افشای اطلاعات با اهمیت در کدال درج شد.

طی این تفاهم نامه‌ ۹۰ هزار تن ریل E۱۶۰ با گریدR۲۶۰ مطابق آخرین ویرایش استاندارد EN۱۳۶۷۴-۱ از تولیدات ذوب آهن اصفهان، توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای راه آهن چابهار-زاهدان به صورت چند مرحله ‌ای و با توافق طرفین در خصوص تناژ، زمان عرضه و کشف نرخ در بورس کالا خریداری می‌ شود. شایان ذکر است عملیات ریل‌گذاری راه آهن چابهار – زاهدان با استفاده از ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان طی مراسمی تیر ماه امسال با حضورمحمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.