وسوسه ارزی در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته‌ای که گذشت بازار آهن همچنان با نوسانات ارزی همراه بوده و از سوی دیگر نبود تقاضا در این بازار و تاثیرعوامل بنیادی نیز از طرفی دیگر مشهود بود. با وجود نوسانات فراوان ارز در این هفته بالاخره نرخ دلار با ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان بسته شد و میانگین موزون حواله نیما نیز به ۲۳ هزار و ۸۶۰ تومان رسید.

در بازار ارز همچنان با دو عامل افزایش تقاضای مصرفی برای پایان سال و همچنین نقد نشدن مطالبات ارزی مواجه هستیم. در دیگر سو موضوع برجام نیز بر سر این بازار سایه افکنده است که با وجود امید به بازگشت آمریکا به برجام قبل از ورود بایدن، این امید بعد از ورود دولت جدید به کاخ سفید کماکان از بین رفته است و هنوز تکلیف برجام مشخص نیست. 

در بازار آهن نیز بلاتکیفی کاملا قابل شهود است که مردم از این وضعیت نابسامان بسیار ناراضی بوده اند. زمزمه ها در بازار آهن حاکی از این است که مردم اظهار دارند که با افزایش نرخ دلار قیمت مقاطع نیز با افزایش چشم گیری همراه است اما با کاهش نرخ دلار این بازار سعی به ثابت نگه داشتن نرخ محصولات خود دارد و گاها کاهش بسیار ملایم در این بازار دیده می شود. 

به هر حال در هفته ای که گذشت اکثر مبادی فروش مقاطع فولادی با توجه به نوسانات نرخ ارز قیمت های خود را بالا و پایین بردند. سر انجام متوسط قیمت میلگرد ۱۴ آجدار در بازار آزاد در طول یک هفته گذشته با رشد ۲۹۳ تومانی به ۱۳ هزار و ۴۱ تومان رسید. همچنین قیمت نبشی نیز در بازار آزاد با افزایش ۳۰۶ تومانی به قیمت ۱۳ هزار و ۶۴۰ تومان رسید. و میانگین نرخ پروفیل نیز در بازار آزاد با در نظر گرفتن ضخامت ۲ با رشد ۸۳۶ تومانی به ۲۲ هزار و ۵۵۰ رسید و نرخ انواع لوله ها نیز از جمله قیمت لوله مانیسمان ثابت بوده است و اما قیمت لوله درزدار و قیمت لوله داربستی با نوسانات همراه بوده است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.