سقوط مجدد بازار بورس در بخش فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، روز گذشته بازار بورس دچار ریزش اندکی در برخی از سهام ها شد. در ادامه روند روز گذشته، امروز نیز شاخص کل در مداری زیر صفر و حتی منفی به کار خود پایان داد.

امروز تا پایان معاملات شاخص کل، ۲۷ هزار و ۴۴۲ واحد ریزش داشت و در نهایت به یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۶۲ واحد رسید. کارشناسان بازار سرمایه عقیده دارند که معامله‌گران منتظر خبرهای جدید از مذاکرات هستند و دست نگه داشته اند.

با وجود اینکه برخی از سهم های کوچک رشد تقاضا را تجربه کردند، شاخص کل هم وزن از اول معاملات ریزش داشت و با افت ۶ هزار و ۵۸۶ واحدی، روی نقطه ۳۷۶ هزار و ۸۸۳ واحدی به کار خود پایان داد. شاخص فلزات اساسی هم که از اولین دقایق معاملات با فشار عرضه سنگین مواجه شد، ۱۸ هزار و ۲۶۰ واحد کاهش یافت و در ارتفاع یک میلیون و ۸۱ هزار و ۵۲۴ واحدی قرار گرفت.

نمادهای «شستا»، «فولاد»، «بورس»، «برکت»، «انرژی ۳»، «شبندر» و «پترول» با وجود اینکه برخی از سهم‌های کوچک رشد تقاضا را تجربه کردند، بیشترین تراکنش را تجربه کردند. نمادهای «فولاد»، «شستا»، «فارس»، «پارس»، «وغدیر»، «تاپیکو» و «شبندر» هم بیشترین تأثیر را روی ریزش شاخص را داشتند. شیمیایی، اداره بازارهای مالی و فلزات اساسی هم برترین گروه های صنعت بودند.

نمادهای فولادی، امروز عرضه زیادی داشتند، زیرا کمبود گاز و کاهش تولید، پیش بینی های منفی برای این صنعت به دنبال داشته است. در هر حال، نمادهای «فخاس»، «فسازان» و «فولاد» افت قیمت شدیدی را تجربه کردند. نمادهای معدنی «کچاد» و «کگل» هم قرمز بسته شدند. نماد «ذوب» هم در بازار فرابورس امروز نزدیک به ۵ درصد کاهش قیمت داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.