بازار میلگرد چین همچنان غرق در سکوتی بی‌سابقه

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای سکوت بازار میلگرد چین ، در کارخانه شرق کشور چین، قیمت میلگرد در بازار داخلی در بازه ۴۸۳ تا ۴۸۷ دلار برای هر تن فوب درب کارخانه در ثبات می‌باشد. به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور، اغلب پروژه‌های ساختمانی فعالیت خود را به تعویق انداختند که همین موضوع باعث مشاهده روندی منفی در بازار آهن و فولاد شده‌است.
در حال حاضر، بالغ بر ده استان و شهر برای رونق بازار مسکن و حمایت از آن راه‌حل‌هایی ارائه دادند که از جمله این راه‌کارها را می‌توان تاخیر در پرداخت‌ها برای انتقال پول خرید زمین و بازپرداخت وام‌ها دانست.
بعید به نظر می‌رسد که این راه‌کارها بتواند در کوتاه مدت اثر قابل قبولی بر بازار آهن و فولاد بگذارد. بیشتر شرکت‌های ساختمانی هنوز هم در انتظار بازگشت کارگران خود به سرکار هستند. احتمال می‌رود که این روند در یکی دو هفته آتی نیز ادامه داشته‌باشد.
بازار صادرات میلگرد نیز وضعیت مناسبی ندارد، به طوری که سکوت بازار میلگرد چین باعث شده است، حدود ۱۱ دلار ارزان‌تر شده و با قیمت ۴۳۰ دلار برای هر تن فوب فروخته می‌شود.
بازار قراضه ترکیه شرایط متفاوتی دارد. طبق بررسی‌های ما، قیمت قراضه آهن در ژاپن در هفته‌ای که گذشت روندی نزولی داشت. بسیاری از عرضه‌کنندگان ژاپنی با وجود رشد بازار ترکیه، قیمت‌‍‌های خود را کاهش دادند. میانگین قیمت قراضه سنگین کلاس ۲ ژاپن در حدود ۱۹۹ دلار برای هر تن فوب ثبت شده‌‌است. این نرخ نشان می‌دهد که قراضه سنگین ژاپن در حدود ۱۰ دلار افت قیمت داشته‌است.
قیمت پیشنهادی به کره‌ای‌ها ۲۰۰ دلار هر تن فوب ثبت شد که ۹ دلار افت هفتگی داشت. این در حالی است که قیمت درخواستی خریداران نیز در حدود ۱۹۵ دلار بود.
بر اساس گزارشات وزارت صمت، در حال حاضر بازار آسیا از روند صعودی بازار ترکیه پیروی نکرده و برخی معتقدند رشد قیمت‌های قراضه در ترکیه موقتی است. دلیل این موضوع را می‌توان وضعیت مطلوب بازار میلگرد دانست.
از دسامبر ۲۰۱۶ که قیمت قراضه صادراتی ژاپن نزدیک به ۱۸۸ دلار رسیده‌بود. این نرخ قیمت در پایین‌ترین سطح بوده و تاکنون سابقه نداشته‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.