رشد قیمت‌ها در بازار آهن‌آلات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بر اساس آمار و بررسی های صورت گرفته، روز گذشته در بازار آهن شاهد روند صعودی قیمت ها با شیب ملایم در تمامی مقاطع بودیم. این افزایش قیمت در حالی بود که به واسطه ویروس کرونا و بحران به وجود آمده ناشی از این ویروس، فعالیت های ساختمانی در بسیاری از استان ها در حالت نیمه تعطیل می باشد.

از سوی دیگر روز گذشته در بازار ارز نیز، نرخ  دلار به کانال ۲۴ هزار تومان بازگشت و از ابتدای صبح تا ساعاتی از روز با کاهش مجدد ۱۰۰ تومانی به نرخ ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان رسید. اما با این وجود نیز قیمت عمده مقاطع در بازار با روندی افزایشی مواجه شد. با وجود اینکه هیچ تحرکی در بخش تقاضا وجود ندارد، علت افزایش قیمت مقاطع از نظر مبادی فروش، هزینه های ناشی از نرخ تورم عنوان می شود. همین مسئله از ابتدای فروردین ماه موجب افزایش قیمت مقاطع با شیب ملایم شده است.

به این ترتیب براساس قیمت هایی که از سوی تولیدکنندگان میلگرد اعلام شد، شاهد افزایش قیمت در این حوزه بودیم. به این صورت که تولیدکنندگان قیمت های اعلامی خود را چیزی حدود ۵۰ الی ۲۰۰ تومان افزایش دادند. البته لازم به ذکر است که برخی از کارخانه ها نیز به اعلام قیمت دوم و سوم اقدام کرده و قیمت های خود را افزایش دادند. برخی نیز در این بین قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند. بیشترین قیمت میلگرد سایز ۱۴ اعلام شده نیز مربوط به میلگرد راد همدان بود که با نرخ ۱۳۹۸۵ تومان اعلام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.