صدای اعتراض فعالان بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار آهن پس از گذشت یک هفته از ماه مهر، هنوز از ثبات مناسبی به ویژه در بخش تیرآهن ذوبی برخوردار است. دیگر خبری از حاشیه‌های بوجود آمده در بازار آهن در اواخر تابستان وجود ندارد. با این حال هنوز هم صدای اعتراض برخی از فعالان بازار که اکثرا از تهران و مشهد هستند، به گوش می‌رسد. در روزهای پایانی تابستان، شیوه عرضه قطره چکانی، اعتراض برخی از فعالان بازار آهن را برانگیخت و پی رو همین مسئله، بسیاری از فعالان بازار فریاد اعتراض سر کشیدند.

هم اکنون در شرایطی هستیم که هر گونه اطلاع رسانی به نوعی خواهد توانست مانند چاقویی دو لبه عمل کند. در واقع زمانی که ما از شرایط ترخیص مهندسی شده حواله‌های تیرآهن ذوبی به بازار صحبت می‌کنیم، با اینکه این موضوع نوعی شفاف‌سازی محسوب می‌شود، اما امکان سوء‌ استفاده گروهی از بازار را فراهم می‌کند.

با این حال، در بازار همواره یک قانون واحد وجود دارد و آن هم بالانس عرضه و تقاضا می‌باشد. با این وجود، حتی اگر نیت ما خیر نباشد و میزان عرضه با تقاضا همخوانی پیدا کند، به طور معمول رقابت بنکدار موجب کاهش قیمت با سطوح منظقی خواهد شد.

در هر صورت، هم اکنون عرضه تیرآهن ذوبی با مشکلاتی روبه‌رو است و نمی‌توان نسبت به اعتراضات در این مورد بی‌تفاوت بود. به نظر می‌رسد که صلاح بر این است که در مورد این محصول کمتر صحبت شود. به این ترتیب، اثرات منفی خبررسانی‌ها با وجود هدف شفاف‌سازی کمتر می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در طی گفت و گویی اشاره کرد که ذوب ‌آهن اصفهان یک صنعت ماندگار است. در حال حاضر به دلیل نداشتن مواد اولیه، تنها با ۶۰ درصد از ظرفیت تولید خود فعالیت می‌کند. لازم است که مسئولین از این شرکت که اولین تولیدکننده فولاد کشور می‌باشد، بیشتر از قبل حمایت کنند. حمایت دولت از این شرکت باعث می‌شود که صنایع نوپا دلگرم شوند و با تلاش بیشتری فعالیت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.