نرخ ارز و بورس در بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به اینکه پیش‌بینی شده بود تحت تاثیر روند مذاکرات وین با کاهش نرخ ارز مواجه شویم، روزهای اخیر انتشار اخبار مثبت از سوی رسانه های اروپایی و روسی در همین رابطه موجب شد روز گذشته کاهشی بودن نرخ دلار تداوم یابد و به کانال ۲۲ هزار تومان وارد شود.

از طرفی بورس کالا مجددا به افزایش حدود یک درصدی قیمت پایه شمش برمبنای میانگین موزون معاملات هفته گذشته اقدام کرد؛ البته لازم به ذکر است که برای معاملات این هفته با توجه به کاهش قابل توجه فاصله میان شمش و مقاطع، بورس کالا دامنه نوسان مثبت و منفی ۳ درصد را برای مقاطع اعلام کرده است. نکته دیگر آن است که با کاهش نرخ ارز و همچنین شرایط رکودی که در بازار حکم فرما شده است، به نظر نمی رسد که هفته جاری فاصله شمش و مقاطع بیشتر شود.

بررسی وضعیت روز گذشته قیمت ها در بازار آهن نشان دهنده ثبات در اغلب قیمت های اعلامی از سوی تولیدکنندگان انواع مقاطع بود. همچون روزهای اخیر مشتری واقعی در این بازار مشاهده نمی شود و همه در انتظار مشخص شدن تکلیف مذاکرات و روند نرخ ارز و به واسطه این عوامل تعیین تکلیف بازار آهن هستند.

در بازار روز گذشته میلگرد، اکثر تولیدکنندگان این محصول قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند و در این میان برخی نیز قیمت های خود را ۵۰ الی ۱۰۰ تومان افزایش دادند؛ در میان قیمت های اعلامی کاهش قیمت حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی نیز به چشم میخورد. قیمت میلگرد ۱۴ با نرخ ۱۴ هزار و ۶۰۵ تومان بالاترین نرخی بود که برای این محصول اعلام شد و همچون روزهای قبل این نرخ مربوط به کارخانه راد همدان بود.

تمامی تولیدکنندگان حوزه نبشی و ناودانی قیمت های خود را ثابت اعلام کردند و کاهش قیمتی در قیمت های اعلامی دیده نمی شد. قیمت سپری نیز که طی مدت زمان چند روز اخیر روند با ثباتی را داشت، روز گذشته افزایش اندک ۱۰۰ تومانی را تجربه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.