فرصتی استثنایی برای خرید آهن‌آلات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی‌های صورت گرفته از روند بازار آهن و فولاد نشان دهنده ثبات و آرامش در این بازار می‌باشد. از ابتدای هفته گذشته شاهد ثبات در قیمت‌های اعلامی از سوی تولیدکنندگان مقاطع فولادی بودیم، البته یک یا دو روز از هفته گذشته به علت برخی از عوامل، در بازار شاهد افزایشی شدن تعدادی از قیمت‌ها بودیم.

روز گذشته نیز بازار آهن از آرامش نسبی برخوردار بود. قیمت دلار نیز به واسطه مبهم بودن مذاکرات هسته‌ای، روند ثابتی داشت و از سوی دیگر نیز خریداران انتظار دارند قیمت ارز و همچنین محصولات فولادی کاهش یابد.

وضعیت حال حاضر بازار آهن یعنی تدوام ثبات و رکود موجب شده است تا با وجود اینکه کاهش نسبی در بازار به چشم می‌خورد، اما تقاضای جدی در بازار دیده نمی‌شود. از این رو برخی از مبادی فروش در جهت جذب مشتری تخفیف‌هایی را ارائه دادند. با این تفاسیر بررسی‌های صورت گرفته از قیمت‌های اعلامی تولیدکنندگان حوزه‌های مختلف نشان می‌دهد که روز گذشته عمده تولیدکنندگان میلگرد آجدار تغییری در قیمت‌های اعلامی خود ایجاد نکردند. در این بین اما تعدادی از تولیدکنندگان قیمت‌های خود را ۲۰ الی ۱۰۰ تومان کاهش دادند. با توجه به قیمت‌های اعلامی بیشترین نرخ میلگرد مربوط به میلگرد راد همدان و کمترین نرخ اعلامی میلگرد نیز مربوط به میلگرد فولاد خراسان بود.

برخلاف تولیدکنندگان میلگرد، در حوزه نبشی و ناودانی تولیدکنندگان قیمت‌های اعلامی خود را ۵۰ الی ۱۰۰ تومان افزایش دادند، اما در این بین برخی هم در قیمت‌های خود تغییری ایجاد نکردند. در بازار سپری نیز همچون نبشی و ناودانی، قیمت‌ها افزایش یافت و افزایش ۱۵۰ تومان دیده می‌شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.