بازار صادرات میلگرد و اسلب سی آی اس

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اختلاف قیمت پیشنهادی و درخواستی در بازار صادرات مقاطع سی آی اس افزایش یافته که این رخداد به دلیل پیشنهاد قیمت های جدید اوکراین با توجه به کاهش عرضه آن بود. از طرفی روس ها به دلیل رونق بازار داخلیشان فعلا در بازار صادرات فعالیت زیادی ندارند. می توان گفت در این بین قیمت مورد نظر خریداران به دلیل محدودیت تقاضا پایین آمده است. قیمت های پیشنهادی ترکیه نیز کاهش یافته و عرضه کننده های مقاطع ترکیه با افت تقاضای صادراتیشان مجبور شدند قیمت ها را پایین بیاورند.

به طور کلی میلگرد صادراتی ترکیه از ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار به ۷۳۰ تا ۷۴۰ دلار  هر تن فوب رسیده و متوسط قیمت میلگرد صادراتی سی آی اس از ۷۷۰ تا ۷۸۵ دلار هر تن فوب به ۷۴۰ تا ۸۰۰ دلار هر تن فوب با افزایش همراه شده است. فعالان بازار معتقدند با توجه به قیمت های ترکیه میلگرد صادراتی سی آی اس در بالاتر از ۷۴۰ دلار هر تن فوب خریداری نخواهد داشت.

بازار صادرات اسلب سی آی اس نیز هفته ساکتی را سپری کرده و عرضه کننده ها ترجیح می دهند فعلا روند بازار را بررسی کنند و پیشنهاد نمی دهند. از طرفی وضعیت بازارهای جهانی هم روشن نیست. در اروپا عرضه کننده های ورق تخت که خریدار اصلی اسلب سی آی اس هستند به دلیل رشد تقاضا و افزایش هزینه تولید، قیمت های خود را تا ۱۰۰ یورو بالا برده اند. از طرفی ترکیه که دیگر خریدار اصلی اسلب سی آی اس است با روند نزولی قیمت محصولات فولادی خود مواجه است. ورق گرم در ترکیه ۵ دلار افت داشته و ۹۱۰ تا ۹۳۰ دلار هر تن درب کارخانه است.

به این ترتیب، آخرین متوسط قیمت اسلب صادراتی سی آی اس از ۷۱۵ تا ۷۴۰ دلار هر تن فوب هفته قبل به ۷۲۰ تا ۷۵۰ دلار هر تن فوب رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.