بازار ورق متاثر از بورس کالا

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، نرخ ارز همچنان درروند نزولی به سر میبرد و در بازار آهن در چند روز اخیر شاهد آرامش نسبی بودیم اما در این بین بازار محصولاتی همچون ورق و محصولات ساخته شده از آن از جمله لوله و پروفیل بار دیگر شاهد آشفتگی هست. البته روز گذشته قیمت انواع ورق در بنگاه ها ثابت باقی ماند که اندکی از شیب افزایشی قیمت انواع لوله و پروفیل نسبت به روزهای گذشته کاست. قیمت این محصولات از چهارشنبه تا روز گذشته روی ریل صعودی قرار داشت.

این اتفاقات اما در شرایطی رخ داده است که از روز ۱۰ اسفند تا ۱۹ اسفند یعنی از زمان اعلام خبر تلاش وزارت صمت برای کاهش تعرفه واردات ورق فولادی، قیمت انواع ورق سیاه در بازار آزاد به طور تقریبی بین ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان کاهش یافته بود و متوسط نرخ انواع پروفیل با ضخامت ۲ در بازار آزاد نیز در این بازه زمانی با افتی حدودا ۸۰۰ تومانی را تجربه کرده بود. 

اما چه اتفاقی رخ داد که روند نزولی به یکباره تغییر کرد و به روند صعودی تبدیل شد در حالی که سیگنال های مثبتی از احتمال کاهش تعرفه واردات ورق وجود داشت؟

در روز چهارشنبه هفته قبل زمانی که شرکت بورس کالا در اطلاعیه عرضه خود قیمت پایه ورق گرم HR فولاد مبارکه برای عرضه روز شنبه این هفته را با رقم ۱۶ هزار و ۲۴ تومان اعلام کرد.

این قیمت  نسبت به قیمت پایه عرضه قبلی ورق گرم HR فولاد مبارکه در تاریخ ۱۱ اسفند به میزان ۲ هزار و ۴۳۶ تومان (بدون احتساب مالیات) بالاتر بود. روز شنبه هم که این معامله به نتیجه رسید، شاهد آن بودیم که قیمت کشف ‌شده ورق گرم HR فولاد مبارکه در بورس کالا با رشدی یک هزار و ۲۲ تومانی نسبت به عرضه دو هفته قبل آن به رقم ۱۷ هزار و ۴۶ تومان (بدون مالیات) رسید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.