بازار آهن بی تفاوت به نرخ ارز

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در اوایل هفته نرخ ارز با نوسانات رو به بالا همراه بود و با افزایشی در حدود ۳۲۰ تومان به ۲۴ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. با این نوسانات اما شاهد ثبات نسبی در قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی در بازار آهن بودیم. چرا که در یک ماه اخیر پیوسته این کاهش و افزایش قیمت در نرخ دلار تکرار می شود.

با وجود برگزاری انتخابات و اعلام نتایج ریاست جمهوری هم اکنون شاهد هستیم همچنان بازار آهن چشم انتظار تحولات ناشی از برجام و تصمیمات دولت جدید است، در حالیکه در سال گذشته در همین مقطع زمانی بازار آهن داغ و پر رونق بوده است و امسال در سکون و رکود به خواب رفته است. آنچه که قابل توجه و جالب است این است که این روزها واکنش بازار به نوسانات نرخ ارز کم شده است، چرا که در یک ماه گذشته نیز نوسانات دلار در محدوده ۲۳ الی ۲۴ هزار تومان بوده است.

این ثبات و پیوستگی قیمت دلار نمی تواند اتفاقی بوده باشد، چه بسا بازارسازان با برنامه ریزی خردمندانه و آگاهانه موفق شدند نرخ ارز را به ثبات برسانند. در صورتی که نرخ دلار برای مدتی صعودی باشد چند روز بعد با شیبی ملایم کاهش یافته و به جای اولیه خودت باز خواهد گشت و این چنین نوسانات مداوما تکرار خواهد شد. از طرف دیگر تحت تاثیر جو روانی منطقه و رکود بازار موثر واقع شده و باعث شده است که تفکر قالب بر اذهان عمومی مبنی بر کاهش نرخ ارز باشد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.