کسب رتبه سوم شرکت برتر کشور توسط فولاد مبارکه

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل، در جریان بیست و چهارمین همایش رتبه بندی شرکت ها، ده شرکت به عنوان شرکت های برتر ایرانی در سال جاری انتخاب شدند که از بین این ده شرکت، فولاد مبارکه رتبه سوم را از آن خود کرد.

در گروه فلزات اساسی در این همایش نیز، فولاد مبارکه اصفهان به عنوان اولین و برترین شرکت انتخاب شد. مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی جناب آقای ابوالفضل کیانی بختیاری در جریان این همایش افزود: تولید اطلاعات در مورد بنگاه های اقتصادی کشور و همچنین شفاف سازی فضای کسب و کار یکی از اهداف مهم رتبه بندی شرکت های برتر می باشد.

نتایج این رتبه بندی می تواند در نهایت به برنامه ریزی اقتصادی کشور کمک شایان توجهی نماید. کیانی در ادامه اظهارات خود اینگونه بیان کرد که در حال حاضر ۳۲ شاخص برای ارزیابی داریم. شاخص میزان فروش و درآمد یکی از اصلی ترین ملاک ها برای ارزیابی شرکت ها در این رتبه بندی می باشد.

وی در ادامه افزود که یکی از موارد دیگر با اهمیت در این رتبه بندی، کمک به شرکت ها در توسعه برند ملی و بین المللی آن ها می باشد، زیرا شرکت ها با قرار گرفتن در لیست شرکت های برتر ایران، شهرت، اعتبار و برند خود را ارتقا می دهند.

علاوه بر این مورد، آن ها می توانند با در نظر گرفتن ملاک های ارزیابی، برنامه های راهبردی شرکت را تدوین کنند. در سال های مختلف، نتایج رتبه بندی، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار تحلیل گران مالی و استراتژیک شرکت قرار می دهد که منابع موثقی برای تدوین استراتژی های شرکت خواهند بود.

جناب کیانی در ادامه گفت و گوهای خود بیان کرد که بررسی نتایج رتبه بندی بنگاه ها برای تشخیص مسیر حرکت کسب و کارها کمک خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی بیان کرد که فهرست رتبه بندی می تواند به فعالان اقتصادی به ویژه سهامداران و فعالان بازارهای سرمایه، اطلاعات تحلیلی دقیق تری ارائه دهد. به طور کلی این اطلاعات می توانند در یافتن فرصت های همکاری و مشارکت اقتصادی با بنگاه های مستعد کمک کند.

وی در ادامه از ورود شرکت های دانش بنیان به رتبه بندی شرکت های برتر برای اولین بار خبر داد. در نهایت جناب کیانی ابراز امیدواری کرد که در سال آینده با توجه به ثبت هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور، شاهد حضور تعداد بیشتری از دانش بنیان ها در رتبه بندی شرکت های برتر خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.