امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

موج تازه رشد قیمت آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/08 0
موج تازه افزایش قیمت در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود اینکه شاهد نبود مشتری در بازار مقاطع هستیم، اما افزایش قیمت، مجددا در بازار آزاد آغاز شده است. بورس کالا همچنان به افزایش قیمت شمش اقدام می کند و موجب آشفتگی در بازار آهن و افزایش قیمت ها می شود. روز گذشته نیز قیمت پایه شمش افزایش داشت و رقابت…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود اینکه شاهد نبود مشتری در بازار مقاطع هستیم، اما افزایش قیمت، مجددا در بازار آزاد آغاز شده است. بورس کالا همچنان به افزایش قیمت شمش اقدام می کند و موجب آشفتگی در بازار آهن و افزایش قیمت ها می شود. روز گذشته نیز قیمت پایه شمش افزایش داشت و رقابت ۰/۶ درصدی این محصول در بورس کالا صورت گرفت.
با اینکه قیمت دلار با روند افزایشی در بازه ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان در نوسان بود، اما روی قیمت مقاطع چندان تاثیری نداشت. با توجه به افزایشی بودن نرخ شمش در جهان، بورس کالا در نظر دارد تا در جهت مطابقت قیمت های داخلی و خارجی قیمت شمش را به قیمت های جهانی نزدیکتر کند.

از سوی دیگر پیش بینی می شود با توجه به این مسئله که نتایج نهایی مذاکرات برجامی هنوز اعلام نشده است و این موضوع تا چندهفته آینده به طول می انجامد، قیمت ها در بازار همچنان شاهد روندی صعودی باشند.
در تحلیل و بررسی قیمت های روز گذشته بازار آهن شاهد افزایش قیمت میلگرد بودیم؛ تولیدکنندگان این محصول قیمت های اعلامی خود را حدود ۵۰ الی ۱۰۰ تومان افزایش دادند و برخی هم قیمت های خود را اعلام نکردند. در این میان تعدادی از شرکت ها نیز قیمت ها را بدون تغییر اعلام کرده و برخی به اعلام قیمت دوم و افزایش قیمت در دومین اعلامی اقدام کردند.