امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

نرخ ارز و بورس در بازار آهن این روزها

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/13 0
نرخ ارز و بورس در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به اینکه پیش‌بینی شده بود تحت تاثیر روند مذاکرات وین با کاهش نرخ ارز مواجه شویم، روزهای اخیر انتشار اخبار مثبت از سوی رسانه های اروپایی و روسی در همین رابطه موجب شد روز گذشته کاهشی بودن نرخ دلار تداوم یابد و به کانال 22 هزار تومان وارد شود. از طرفی بورس کالا مجددا…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به اینکه پیش‌بینی شده بود تحت تاثیر روند مذاکرات وین با کاهش نرخ ارز مواجه شویم، روزهای اخیر انتشار اخبار مثبت از سوی رسانه های اروپایی و روسی در همین رابطه موجب شد روز گذشته کاهشی بودن نرخ دلار تداوم یابد و به کانال 22 هزار تومان وارد شود.

از طرفی بورس کالا مجددا به افزایش حدود یک درصدی قیمت پایه شمش برمبنای میانگین موزون معاملات هفته گذشته اقدام کرد؛ البته لازم به ذکر است که برای معاملات این هفته با توجه به کاهش قابل توجه فاصله میان شمش و مقاطع، بورس کالا دامنه نوسان مثبت و منفی 3 درصد را برای مقاطع اعلام کرده است. نکته دیگر آن است که با کاهش نرخ ارز و همچنین شرایط رکودی که در بازار حکم فرما شده است، به نظر نمی رسد که هفته جاری فاصله شمش و مقاطع بیشتر شود.

بررسی وضعیت روز گذشته قیمت ها در بازار آهن نشان دهنده ثبات در اغلب قیمت های اعلامی از سوی تولیدکنندگان انواع مقاطع بود. همچون روزهای اخیر مشتری واقعی در این بازار مشاهده نمی شود و همه در انتظار مشخص شدن تکلیف مذاکرات و روند نرخ ارز و به واسطه این عوامل تعیین تکلیف بازار آهن هستند.

در بازار روز گذشته میلگرد، اکثر تولیدکنندگان این محصول قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند و در این میان برخی نیز قیمت های خود را 50 الی 100 تومان افزایش دادند؛ در میان قیمت های اعلامی کاهش قیمت حدود 100 الی 200 تومانی نیز به چشم میخورد. قیمت میلگرد 14 با نرخ 14 هزار و 605 تومان بالاترین نرخی بود که برای این محصول اعلام شد و همچون روزهای قبل این نرخ مربوط به کارخانه راد همدان بود.

تمامی تولیدکنندگان حوزه نبشی و ناودانی قیمت های خود را ثابت اعلام کردند و کاهش قیمتی در قیمت های اعلامی دیده نمی شد. قیمت سپری نیز که طی مدت زمان چند روز اخیر روند با ثباتی را داشت، روز گذشته افزایش اندک ۱۰۰ تومانی را تجربه کرد.