امروز : سه شنبه 11 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

ثابت

قیمت ورق گالوانیزه کاشان:  

ثابت

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه:  

500 تومان

کاهش

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز:  

50 تومان

کاهش

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز:  

ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه:  

اعلام شد

قیمت ورق سیاه فولاد سبا:  

اعلام شد

قیمت انواع لوله:  

ثابت و لوله مبلی 1000 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

200 تا 500 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

اعلام شد

قیمت میلگرد ارگ تبریز:  

اعلام شد

نوسانات قیمت ها در بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/06/05 0
نوسان قیمت ها در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار متاثر از افزایش نرخ پایانی معاملاتی شمش فولادی که در  حدود کیلویی ۲۴۰ تا ۲۶۰ تومانی نسبت به معاملات هفته گذشته در بورس کالا بود که سبب گشت تا  دیروز شاهد تلاطماتی نامحسوس در این بازار باشیم. با این وجود، برخی پیش بینی ها در خصوص افزایش نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی نیز باعث شد…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار متاثر از افزایش نرخ پایانی معاملاتی شمش فولادی که در  حدود کیلویی ۲۴۰ تا ۲۶۰ تومانی نسبت به معاملات هفته گذشته در بورس کالا بود که سبب گشت تا  دیروز شاهد تلاطماتی نامحسوس در این بازار باشیم. با این وجود، برخی پیش بینی ها در خصوص افزایش نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی نیز باعث شد که بازار میلگرد آجدار به قدری هیجان زده شود که مشاهده می شود که مبادی نورد مقاطع طویل فولادی متناسب با استراتژی فروش خود در حال اعمال افزایش قیمت بین کیلویی ۱۵۰ تا نهایتا ۴۰۰ تومانی در محصول پیشنهادی خود در بازار می باشند.

مسئله ای که لازم است است مدنظر قرار دهید این است که مبنای تعیین نرخ پایه عرضه مقاطع طوبل فولادی در بورس کالا می باشد. این مبنا بر اساس نرخ دلار نیمایی و نرخ‌های صادراتی صورت می‌گیرد، از طرفی با نیم نگاهی به افزایش نرخ خزنده دلار نیمایی طی هفته‌ های اخیر، از ابتدای این هفته  سیگنال این افزایش قیمت تا حدودی مشخص بود، به طوری که در وقت مقتضی و در آرامش کامل بازار به آن اشاره شد و رفتار امروز بازار تا حدی مشخص و قابل پیش بینی بود.

نکته قابل توجه فعالان بازار فولاد کشور پرهیز از هیجانات کاذب و حرکت بر مدار منطق است، افرادی که تا حدودی در چارچوب منطق و فرمول فعلی تعیین قیمت های داخلی فعالیت می کنند، طی روزهای شنبه تا دوشنبه در ارامش کامل می‌توانستند خریدهای خود را انجام دهند که خود این حرکت می توانست تا حدودی سوپاپ اطمینانی باشد برای جلوگیری از تجمع تقاضای هیجانی برای اواسط و انتهای هفته جاری.

البته اگر مبادی فروش به خصوص مبادی نورد که در سیبل فعالیت بازارهستند سعی داشتند تا حد ممکن از هیجانات کاذب فاصله بگیرند و در اعمال افزایش نرخ فروش رعایت انصاف را داشته باشند و از افزایش قیمت های بی مورد پرهیز کنند، حداقل بازخورد منفی کمتری را برای زندگی خودشان رقم می زنند، چراکه سایز هزینه های معشیتی آنها متصل به میزان هیجان سازی در این بازار و سایر بازار های موازی می باشد.