امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

نوسانات قیمت ها در بازار آهن

1399/06/05 0
نوسان قیمت ها در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار متاثر از افزایش نرخ پایانی معاملاتی شمش فولادی که در  حدود کیلویی ۲۴۰ تا ۲۶۰ تومانی نسبت به معاملات هفته گذشته در بورس کالا بود که سبب گشت تا  دیروز شاهد تلاطماتی نامحسوس در این بازار باشیم. با این وجود، برخی پیش بینی ها در خصوص افزایش نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی نیز باعث شد…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار متاثر از افزایش نرخ پایانی معاملاتی شمش فولادی که در  حدود کیلویی ۲۴۰ تا ۲۶۰ تومانی نسبت به معاملات هفته گذشته در بورس کالا بود که سبب گشت تا  دیروز شاهد تلاطماتی نامحسوس در این بازار باشیم. با این وجود، برخی پیش بینی ها در خصوص افزایش نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی نیز باعث شد که بازار میلگرد آجدار به قدری هیجان زده شود که مشاهده می شود که مبادی نورد مقاطع طویل فولادی متناسب با استراتژی فروش خود در حال اعمال افزایش قیمت بین کیلویی ۱۵۰ تا نهایتا ۴۰۰ تومانی در محصول پیشنهادی خود در بازار می باشند.

مسئله ای که لازم است است مدنظر قرار دهید این است که مبنای تعیین نرخ پایه عرضه مقاطع طوبل فولادی در بورس کالا می باشد. این مبنا بر اساس نرخ دلار نیمایی و نرخ‌های صادراتی صورت می‌گیرد، از طرفی با نیم نگاهی به افزایش نرخ خزنده دلار نیمایی طی هفته‌ های اخیر، از ابتدای این هفته  سیگنال این افزایش قیمت تا حدودی مشخص بود، به طوری که در وقت مقتضی و در آرامش کامل بازار به آن اشاره شد و رفتار امروز بازار تا حدی مشخص و قابل پیش بینی بود.

نکته قابل توجه فعالان بازار فولاد کشور پرهیز از هیجانات کاذب و حرکت بر مدار منطق است، افرادی که تا حدودی در چارچوب منطق و فرمول فعلی تعیین قیمت های داخلی فعالیت می کنند، طی روزهای شنبه تا دوشنبه در ارامش کامل می‌توانستند خریدهای خود را انجام دهند که خود این حرکت می توانست تا حدودی سوپاپ اطمینانی باشد برای جلوگیری از تجمع تقاضای هیجانی برای اواسط و انتهای هفته جاری.

البته اگر مبادی فروش به خصوص مبادی نورد که در سیبل فعالیت بازارهستند سعی داشتند تا حد ممکن از هیجانات کاذب فاصله بگیرند و در اعمال افزایش نرخ فروش رعایت انصاف را داشته باشند و از افزایش قیمت های بی مورد پرهیز کنند، حداقل بازخورد منفی کمتری را برای زندگی خودشان رقم می زنند، چراکه سایز هزینه های معشیتی آنها متصل به میزان هیجان سازی در این بازار و سایر بازار های موازی می باشد.