امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

نقش ذوب آهن در جهت‌دهی بازار صنایع فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/01 1
نقش ذوب آهن در جهت دهی بازار آهن

طبق بررسی‌های آهن ملل اصفهان، در روز گذشته فضای متشنج بازار آهن و نوسانات بازار محصولات ذوبی توانست بر قیمت‌های مقاطع فولادی دیگر اثر بگذارد. فعالان صنعت فولاد از این مسئله و تغییر محسوس قیمت‌ها غافلگیر شدند. هم اکنون قیمت میلگرد آجدار در حدود 50 تا 100 تومان برای هر کیلوگرم محصول افزایش یافته است. علاوه بر میلگرد، قیمت انواع…

طبق بررسی‌های آهن ملل اصفهان، در روز گذشته فضای متشنج بازار آهن و نوسانات بازار محصولات ذوبی توانست بر قیمت‌های مقاطع فولادی دیگر اثر بگذارد. فعالان صنعت فولاد از این مسئله و تغییر محسوس قیمت‌ها غافلگیر شدند. هم اکنون قیمت میلگرد آجدار در حدود 50 تا 100 تومان برای هر کیلوگرم محصول افزایش یافته است. علاوه بر میلگرد، قیمت انواع ورق‌ گرم و سرد به میزان 100 تومان برای هر کیلو محصول بالا رفته است.

کارشناسان ما معتقدند که وضعیت بازار داخلی روز گذشته به دلیل نوسانات و التهاب ایجاد شده در بازار تیرآهن محصول کارخانه ذوب آهن اصفهان است. همانطور که می‌دانید شرکت ذوب آهن در داخل کشور از نظر تولید تیرآهن رتبه اول را دارد. این شرکت از توانایی تولید تیرآهن‌های سایز 12 تا 30 سانتی‌متر برخوردار می‌باشد.

طبق گزارش‌ها بیش از 70 درصد تولید تیرآهن کشور توسط شرکت ذوب آهن انجام می‌شود، اما در مورد میلگرد شرایط متفاوت و تولیدکنندگان بسیاری وجود دارند.

این روزها تقاضای بازار بیشتر به سمت تیرآهن نوع “I” می‌باشد، زیرا در سازه‌های ساختمانی این نوع از تیرآهن کاربرد گسترده‌‌ای دارد. در صنعت ساختمان‌سازی تیرآهن نوع “I” دوبل برای ستون و تیرآهن نوع “I” تک برای تیرریزی استفاده می‌شود، اما تیرآهن‌های نوع “H” بیشتر برای همان سازه‌های صنعتی مثل پل‌ها استفاده می‌شود که به دلیل وزن بالا و قیمت زیاد، کاربرد آن‌ها کاهش یافته است.


نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.