امروز : شنبه 3 آبان 1399

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 200 تا 500 تومان افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه : 100 تا 200 تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 10 تا 50 هزار تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه : با نوسانات قیمت متغیر افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 300تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 200تا 300تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : ثابت

قیمت میلگرد هشترود : 100تا 150تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 550 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 100 تا 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان مجدد افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 170 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان : ثابت

موج جدید افزایش قیمت آهن

1399/07/19 0
موج جدید افزایش قیمت آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، انتظار می رود بازار در مواجه با اخبار منتشر شده در رابطه با تعیین فرمول قیمت ‌گذاری جدید برای محصولات فولادی در روزهای آتی واکنش هایی از خود نشان دهد. در همین مورد کارشناسان معتقدند که اعضای اصلی انجمن فولاد و البته مدیران ارشد وزارت صمت به عنوان متولیان اصلی بازار فولاد کشور قصد…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، انتظار می رود بازار در مواجه با اخبار منتشر شده در رابطه با تعیین فرمول قیمت ‌گذاری جدید برای محصولات فولادی در روزهای آتی واکنش هایی از خود نشان دهد.

در همین مورد کارشناسان معتقدند که اعضای اصلی انجمن فولاد و البته مدیران ارشد وزارت صمت به عنوان متولیان اصلی بازار فولاد کشور قصد دارند که با تغییر بنیادین شیوه تعیین شمش، گامی در جهت کاهش اثر تنش‌ های ارزی بر قیمت انواع محصولات فولادی در بازار آزاد بردارند. 
در تحلیل اولیه از خلاهای موجود در این تصمیم‌ گیری، می‌ توان به پیش ‌بینی نشدن ساز و کار نظارتی دقیق بر اجرای این مصوبه، بخصوص در زمینه عرضه کامل شمش و مقاطع طویل در بورس کالا، بی ‌توجهی به تعیین تکلیف ورق، قوطی و پروفیل و سایر محصولات آن بخش از زنجیره فولاد و احتمال ریزش سهام شرکت‌ های فولادی در بورس در صورت اجرای این مصوبه اشاره داشت.

از همین رو، برخی کارشناسان حوزه فولاد اعتقاد دارند که در صورت اجرای این مصوبه که البته هنوز درباره صحت و سقم آن تردید وجود دارد، شیوه قیمت‌ گذاری محصولات فولادی بیش از پیش دستوری خواهد شد و این مساله می‌ تواند رانت مضاعفی را در بازار فولاد ایجاد کند.
هر تصمیمی را که بتواند در مقطع حساس کنونی اثر تنش‌ های ارزی را بر قیمت محصولات فولادی را کاهش دهد، به شرط رفع خلاها و ابهامات موجود در آن، می ‌تواند تاثیرات مثبتی را برای بازار آهن و فولاد ایجاد کند، چراکه انگار مدتی است با موج افزایشی نرخ ارز قیمت مقاطع فولادی و محصولات پرمصرف صنعت فولاد در صنایع ساختمانی، تولید خودرو، لوازم خانگی وغیره فقط به دلار گره خورده است. متاسفانه این روزها برخی پیش‌ بینی ‌ها از نجومی ‌تر شدن قیمت دلار در ماه‌ های آینده حتی در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا حکایت دارد، از این رو چه بهتر که ما هر چه زودتر قیمت‌ گذاری محصولات فولادی را تا حد ممکن از منجلاب دلار بیرون بکشیم.