امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

معاملات شمش فولادی در رونق

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/22 0
معاملات شمش فولادی در رونق

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رینگ معاملاتی شمش فولاد بورس کالا در روز گذشته، سه شنبه 21 اردیبهشت ماه برعکس هفته گذشته استقبال مطلوبی را از سوی متقاضیان شاهد بود.از مهمترین علل رونق مجدد این بازار می توان به رشد پیوسته بهای سنگ آهن در بازارهای جهانی، افزایش بهای شمش فولادی و محصولات تخت و طویل فولادی در برخی از بازارهای جهانی، توسعه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رینگ معاملاتی شمش فولاد بورس کالا در روز گذشته، سه شنبه 21 اردیبهشت ماه برعکس هفته گذشته استقبال مطلوبی را از سوی متقاضیان شاهد بود.از مهمترین علل رونق مجدد این بازار می توان به رشد پیوسته بهای سنگ آهن در بازارهای جهانی، افزایش بهای شمش فولادی و محصولات تخت و طویل فولادی در برخی از بازارهای جهانی، توسعه صادرات محصولاتی فولادی داخلی برای کشورهای همسایه و همچنین رکوردهای متوالی موجود در این بازار، اشاره کرد.

بهای پایه شمش فولاد در روز گذشته کاهش 200 تومانی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد. این کاهش در حالی بود که نرخ شمش فولاد در بازارهای جهانی و همچنین شمش فولاد CIS که مبنای تعیین نرخ پایه شمش فولاد در بورس کالای کشور است، افزایشی بود که در این صورت نرخ پایه عرضه شمش فولاد در معاملات روز گذشته 11 هزار و 700 تومان به ازای هر کیلوگرم اعلام شد.

براساس گزارش متال بولتن بهای شمش فولادی صادراتی CIS تحویل دریای سیاه در هفته گذشته با قیمت 616 دلار به ازای هر تن معامله شد که این نرخ حدود 3 درصد بالاتر از بهای معامله این محصول در هفته گذشته خود بود. این روند رو به رشد بهای شمش در هفته جاری نیز ادامه یافت به‌ طوری که نرخ شمش فولاد CIS تحویل دریای سیاه در روز 7 ماه مه به 643 دلار به ازای هر تن رسید.

از این رو پیش بینی می شود که نرخ پایه شمش فولاد در معاملات هفته آتی در بورس کالای کشور افزایش یابد، اما باید این مسئله را نیز در نظر داشت که روند نزولی نرخ ارز نیمایی طی هفته گذشته تاثیر بیشتری نسبت به افزایش نرخ های جهانی در تعیین نرخ پایه شمش فولاد برای عرضه روز گذشته داشت همانطور که شاهد کاهش 200 تومانی بهای پایه این محصول نسبت به هفته گذشته بودیم.