امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

صنعت ساخت و ساز , عاملی برای رشد تقاضای فولاد خاورمیانه

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/19 1

بررسی کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان نشان می‌دهد که صنعت ساخت و ساز و وجود پروژه‌های ساختمانی می‌تواند در میان مدت، محرکی برای میزان تقاضای فولاد در خاورمیانه باشد. نمایشگاه دبی اکسپو در سال 2020 در امارات و پروژه‌های زیرساختی قطر برای جام جهانی 2022 به پایان رسیده‌‌است. به همین جهت عامل اصلی برای افزایش میزان تقاضای فولاد منطقه…

بررسی کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان نشان می‌دهد که صنعت ساخت و ساز و وجود پروژه‌های ساختمانی می‌تواند در میان مدت، محرکی برای میزان تقاضای فولاد در خاورمیانه باشد. نمایشگاه دبی اکسپو در سال 2020 در امارات و پروژه‌های زیرساختی قطر برای جام جهانی 2022 به پایان رسیده‌‌است. به همین جهت عامل اصلی برای افزایش میزان تقاضای فولاد منطقه به طرح‌ها و پروژه‌های ساختمانی عربستان وابسته است.

در قسمت جنوب غرب عربستان به دلیل صنعت ساخت و ساز و ساخت شهری جدید، این کشور نیازمند حدودا 4 میلیون تن فولاد در سال‌های آتی می‌باشد. البته عربستان که دومین تولیدکننده و مصرف‌کننده فولاد در بین کشورهای منطقه خاورمیانه می‌باشد، در سال موجب رشد 1 تا 2 درصد مصرف فولاد آن در خلال 2 تا 3 سال آینده می‌گردد.

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، میزان تقاضای فولاد خاورمیانه در سال 2019 از 50.3 میلیون تن به 47.9 میلیون تن سال 2018 کاهش خواهد یافت. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در سال 2020 میزان تقاضا با ثبات برای 48 میلیون تن روبه‌رو می‌شود.

علاوه بر این‌، کارشناسان قیمت بالای نفت را نیز محرکی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیر بنایی حوزه خلیج فارس معرفی کردند.

برآورد شده که سهم بازار صادرات کمتر شود و بخش زیادی از فولاد منطقه را فولادسازان داخلی تامین کنند. با این حال رفع وابستگی برای کشورهای مختلف منطقه متفاوت است.

نظرات

  • علی مصلحی

    هرچه ساخت و ساز در خاورمیانه زیادتر باشه طبیعتا فروش و صادرات محصولات فولادی هم بالا میره. ولی لازمه موفقیت در این کار زیرساخت های اساسی در کشور است.