امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

مدیریت در زنجیره تولید فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰
مدیریت در زنجیره تولید فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در شرایط فعلی زنجیره فولاد نیازمند مدیریت و ساماندهی است. به این ترتیب، می‌توان واحدهای معدنی و شرکت‌های فولادی را نیز به سمت تولید فولاد و مدیریت صحیح سوق داد.با اینکه این دو بخش به سمتی رفته‌اند که تخصص دیگری بوده‌است، اما می‌توان با استفاده از یک مدیریت واحد، بیشتر آن‌ها را…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در شرایط فعلی زنجیره فولاد نیازمند مدیریت و ساماندهی است. به این ترتیب، می‌توان واحدهای معدنی و شرکت‌های فولادی را نیز به سمت تولید فولاد و مدیریت صحیح سوق داد.
با اینکه این دو بخش به سمتی رفته‌اند که تخصص دیگری بوده‌است، اما می‌توان با استفاده از یک مدیریت واحد، بیشتر آن‌ها را به سمت حوزه‌‌های تخصصی خود بازگرداند تا حوزه‌های غیرتخصصی. در صورتی که هر بخشی در حوزه کاری خود رشد و توسعه پیدا کند، بدون شک در راستای توسعه فولاد کشور می‌تواند موثرتر گام بردارد.
بکارگیری یک مدیریت صحیح در زنجیره تولید فولاد برای شرکت‌‌های بزرگ می ‌تواند مفید باشد، اما توان رقابتی برخی شرکت‌‌های کوچک که توانایی شرکت‌‌های بزرگ را نداشته و زنجیره‌‌ای را نیز در اختیار ندارند را کاهش می‌‌دهد. یکی از مشکلات فعالان در صنعت فولاد این است که سودآوری در بخش معدن بیش از بخش فولادسازی و محصول نهایی است و این موضوع می‌‌تواند جزو ایرادهای این زنجیره به‌ شمار آید، چرا که با ایجاد ارزش‌ افزوده باید به سمت سودآوری بیشتر رفت و این روند در زنجیره فولاد برعکس عمل می‌کند. بنابراین، واحدهای فولادی ترجیح می‌دهند به سمت تملک معدن پیش بروند تا سود بیشتری را نصیب خود کنند و این موضوع به ضرر سایر واحدهای کوچک فولادی خواهد بود.
به این ترتیب می‌توان گفت که حقیقت این موضوع از آنجا ناشی می‌شود که سود زنجیره فولاد به‌ درستی در این زنجیره توزیع نشده و این یکی دیگر از آسیب‌‌های زنجیره فولاد است و هم‌ اکنون سبب نگرانی برخی شرکت‌‌های فولادی در زمینه تامین خوراک شده‌است. بنابراین، برای رفع این چالش‌ها نیازمند مدیریت واحدی است تا کنترل این آسیب‌‌ها را بر عهده بگیرد و در جهت به حداقل رساندن آن بکوشد.