امروز : شنبه 5 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

مدیریت در زنجیره تولید فولاد

1398/11/24 0
مدیریت در زنجیره تولید فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در شرایط فعلی زنجیره فولاد نیازمند مدیریت و ساماندهی است. به این ترتیب، می‌توان واحدهای معدنی و شرکت‌های فولادی را نیز به سمت تولید فولاد و مدیریت صحیح سوق داد. با اینکه این دو بخش به سمتی رفته‌اند که تخصص دیگری بوده‌است، اما می‌توان با استفاده از یک مدیریت واحد، بیشتر آن‌ها…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در شرایط فعلی زنجیره فولاد نیازمند مدیریت و ساماندهی است. به این ترتیب، می‌توان واحدهای معدنی و شرکت‌های فولادی را نیز به سمت تولید فولاد و مدیریت صحیح سوق داد.
با اینکه این دو بخش به سمتی رفته‌اند که تخصص دیگری بوده‌است، اما می‌توان با استفاده از یک مدیریت واحد، بیشتر آن‌ها را به سمت حوزه‌‌های تخصصی خود بازگرداند تا حوزه‌های غیرتخصصی. در صورتی که هر بخشی در حوزه کاری خود رشد و توسعه پیدا کند، بدون شک در راستای توسعه فولاد کشور می‌تواند موثرتر گام بردارد.
بکارگیری یک مدیریت صحیح در زنجیره تولید فولاد برای شرکت‌‌های بزرگ می ‌تواند مفید باشد، اما توان رقابتی برخی شرکت‌‌های کوچک که توانایی شرکت‌‌های بزرگ را نداشته و زنجیره‌‌ای را نیز در اختیار ندارند را کاهش می‌‌دهد. یکی از مشکلات فعالان در صنعت فولاد این است که سودآوری در بخش معدن بیش از بخش فولادسازی و محصول نهایی است و این موضوع می‌‌تواند جزو ایرادهای این زنجیره به‌ شمار آید، چرا که با ایجاد ارزش‌ افزوده باید به سمت سودآوری بیشتر رفت و این روند در زنجیره فولاد برعکس عمل می‌کند. بنابراین، واحدهای فولادی ترجیح می‌دهند به سمت تملک معدن پیش بروند تا سود بیشتری را نصیب خود کنند و این موضوع به ضرر سایر واحدهای کوچک فولادی خواهد بود.
به این ترتیب می‌توان گفت که حقیقت این موضوع از آنجا ناشی می‌شود که سود زنجیره فولاد به‌ درستی در این زنجیره توزیع نشده و این یکی دیگر از آسیب‌‌های زنجیره فولاد است و هم‌ اکنون سبب نگرانی برخی شرکت‌‌های فولادی در زمینه تامین خوراک شده‌است. بنابراین، برای رفع این چالش‌ها نیازمند مدیریت واحدی است تا کنترل این آسیب‌‌ها را بر عهده بگیرد و در جهت به حداقل رساندن آن بکوشد.