امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

مافیا در صنعت فولاد ایران

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/25 0
مافیا در صنعت فولاد ایران

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، معاون قضایی دادستان کل کشور جناب آقای سعید عمرانی در مورد انحصار برخی از نهادهای حقیقی و حقوقی در صنعت فولاد بیان کرد که انحصاری شدن این صنعت سبب شده تا رانت‌های زیادی در این حوزه به وجود بیاید و به نظر می‌رسد با مهندسی ویژه‌ای در صنعت فولاد عده خاصی تصمیم‌گیری می‌کنند که…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، معاون قضایی دادستان کل کشور جناب آقای سعید عمرانی در مورد انحصار برخی از نهادهای حقیقی و حقوقی در صنعت فولاد بیان کرد که انحصاری شدن این صنعت سبب شده تا رانت‌های زیادی در این حوزه به وجود بیاید و به نظر می‌رسد با مهندسی ویژه‌ای در صنعت فولاد عده خاصی تصمیم‌گیری می‌کنند که این صنعت در چه راستایی پیش برود.

سعید عمرانی خاطر نشان کرد که این افراد در سایه، رغبتی به شفافیت فعالیت‌های فولادی ندارد، زیرا می‌توانند با عدم شفافیت در این حوزه از رانت‌های پی در پی و همچنین فساد مالی بهره‌مند شوند.

وی در رابطه با انحصار طلبی تولیدکنندگان صنعت فولاد ذکر کرد که این انحصار طلبی در اختیار تولیدکنندگان صنعت فولاد استراتژیک است و همچنین وزارت صمت نیز توان مقابله با این افراد را ندارد. سعید عمرانی گفت که ما اعتقااد داریم که وزارت صنعت نمی‌تواند تولیدکننده‌های اصلی را جای دیگر بنشاند و برایشان تصمیم بگیرد، بلکه باید با همراهی و همدلی آنان را متعهد کند تا مواد اولیه صنایع پایین‌دستی را تامین کنند. 

معاون قضایی دادستان کل کشور در ادامه افزود تعادل میان زنجیره‌های فولادی وجود ندارد قسمتی از این زنجیره‌ها از ضعف مالی شدید رنج می‌برند و قسمت دیگر غرق در درآمد زیاد می‌باشند که در این بین برخی کارخانه‌ها  نیز در شرف تعطیلی هستند. 

سعید عمرانی بیان کرد: بایستی صنایع نورد، لوله و پروفیل مسئول تامین مواد اولیه صنایع داخلی همچون خودروسازی و لوازم خانگی باشند و متعهد به انجام آن شوند. همچنین برقراری این تعادل بر عهده وزارت صمت می‌باشد که با توجه به شرایط موجود نظر من این است که تاکنون موفق به این کار نبوده است. البته باید این موضوع را نیز در نظر داشت که متضرر اصلی در این مسئله با تصمیمات و سیاست‌های اشتباه، مصرف‌کنندگان نهایی و مردم هستند که با این وضعیت به این سیاست‌های غلط عادت کرده‌اند.