امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : از 400 تا 700 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : 350 تا 1000 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

راه‌کار فولاد خوزستان برای ثبات قیمت‌ها در بازار آهن

1398/12/20 0
راه‌کار فولاد خوزستان برای ثبات قیمت‌ها در بازار فولاد - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای راه‌کار فولاد خوزستان برای ثبات قیمت‌ها ، در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ فولاد خام در ایران، شرکت فولاد خوزستان می‌باشد. قطعا رتبه اول به شرکت فولاد مبارکه اصفهان اختصاص می‌یابد. کارخانه مرکزی این شرکت به مساحت 8.3 کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز واقع شده‌است. می‌توان گفت که شرکت…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای راه‌کار فولاد خوزستان برای ثبات قیمت‌ها ، در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ فولاد خام در ایران، شرکت فولاد خوزستان می‌باشد. قطعا رتبه اول به شرکت فولاد مبارکه اصفهان اختصاص می‌یابد.
کارخانه مرکزی این شرکت به مساحت 8.3 کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز واقع شده‌است. می‌توان گفت که شرکت فولاد خوزستان در سال 1346 به عنوان اولین مجتمع تولید آهن و فولاد ایران ثبت شد. در این کارخانه از دو روش احیا مستقیم و کوره قوس الکتریکی برای تولید بهره گرفته می‌شود.
این شرکت پس از بررسی بازار آهن و روند قیمت‌ها در آن، راه‌کاری در جهت شکستن حباب قیمت محصولات فولادی و رشد عرضه هم‌زمان شمش فولادی و میلگرد در بازار بورس کالا ارائه داد.
علی محمدی، روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان در طی گفت و گویی افزود که لازم است در جهت ایجاد آرامش و رسیدن به ثباتی منطقی در بازار برای محصولات فولادی و همچنین گرانی کاذب محصولات نوردی، بورس کالا باید با اصلاح قیمت پایه، همزمان عرضه شمش فولادی و محصولات نوردی را در دستور کار خود قرار دهد.
وی در ادامه اشاره کرد که با به کار گرفتن این مسئله، روند بازار آهن و فولاد در جهت فراهم کردن منافع مصرف‌کننده پیش خواهد رفت. علاوه بر این، دست دلالان نیز از بازار محصولات فولادی کوتاه خواهد شد و گرانی کاذب از بین خواهد رفت.
جناب محمدی همچنین ادامه داد که لازم است علاوه بر تداوم عرضه شمش فولاد در بورس کالا، عرضه میلگرد نیز به عنوان مهم‌ترین کالای ساختمانی مورد نیاز مصرف‌کنندگان نهایی و با نظارت کامل در بازار بورس کالا در دستور کار توزیع قرار گیرد. در غیر این صورت، کنترل عرضه شمش در بورس کالا، قیمت کالاهای نهایی مورد نیاز مردم را به شکل فعلی در می‌آورد و همچنین منجر به ایجاد گرانی کاذب خواهد شد.
وی در نهایت اشاره کرد که فولاد خوزستان پا به پای تولید خود به ضرورت‌های حفظ محیط زیست اعتقاد داشته و همواره در این جهت نیز حرکت کرده‌است.


برچسب‌ها: