امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

کاهش تعرفه‌ها و بهبود قیمت محصولات فولادی در ترکیه

1398/08/04 0
کاهش تعرفه ها و بهبود قیمت محصولات فولادی

کشور ترکیه هم اکنون با کاهش تولید فولاد خام مواجه است. در سال جاری، ترکیه از ماه ژانویه تا سپتامبر 25.3 میلیون تن فولاد خام تولید کرده است. میزان تولید فولاد ترکیه در مقایسه با سال گذشته حدود 10 درصد افت داشته است. به گزارش واحد خبر آهن ملل  اصفهان، دلایل این کاهش تولید فولاد ترکیه را می‌توان پایین آمدن…

کشور ترکیه هم اکنون با کاهش تولید فولاد خام مواجه است. در سال جاری، ترکیه از ماه ژانویه تا سپتامبر 25.3 میلیون تن فولاد خام تولید کرده است. میزان تولید فولاد ترکیه در مقایسه با سال گذشته حدود 10 درصد افت داشته است. به گزارش واحد خبر آهن ملل  اصفهان، دلایل این کاهش تولید فولاد ترکیه را می‌توان پایین آمدن میزان تقاضای فولاد از طرف مصرف‌کنندگان و کاهش فروش و صادرات این محصول دانست.

اتحادیه اروپا و آمریکا تعرفه‌های جدیدی را برای محصولات فولادی ترکیه تعریف کردند، به همین دلیل هم اکنون ترکیه با مشکل و چالش‌های جدیدی رو به رو شده است.

در سوریه تنش جدیدی به دلیل مذاکرات آمریکا مبنی بر دو برابر کردن تعرفه‌ها ایجاد شده. این اظهارنظر باعث نگرانی و آشفتگی بازار شده است. کارشناسان ما معتقدند که در صورت عملی شدن این مسئله و دو برابر شدن تعرفه‌ها بازار ترکیه چندان تغییری نخواهد کرد.

مادامی که کشور ترکیه یک آتش‌بس چند روزه در بخش شمالی سوریه اعلام کرد، آمریکا روی خوش نشان داد و دیدگاهی مثبت در مورد این تصمیم ترکیه داشت. به همین دلیل، به بخش زیادی از تعرفه‌هایی که برای ترکیه در نظر گرفته بود، تخفیف داد و این تعرفه را از 50 درصد به 25 درصد رساند.

چندی پیش موسسه آرگوس خاطر نشان کرد که به دلیل تعرفه‌های تعیین شده برای محصولات فولادی ترکیه، قیمت فولاد در این کشور حدود 2.5 دلار هر تن فوب به صورت روزانه کاهش یافته است. پس از بازگشت ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قیمت‌ها روندی صعودی را در پیش گرفتند و دوباره بهبود یافتند.

نظرات

  • مجید

    ترامپ با دخالت هایش نظم خاورمیانه را به هم ریخته