امروز : شنبه 3 آبان 1399

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 300 افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 200تا 300تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : ثابت

قیمت میلگرد هشترود : 100تا 150تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 550 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 100 تا 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان مجدد افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 170 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان : ثابت

کاهش تقاضا در بازار میلگرد

1398/08/06 1
کاهش تقاضا در بازار میلگرد

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کسانی که مسئول عرضه بیلت در بازار آسیا بودند، همواره سعی کردند که قیمت محصولات فولادی را بالا ببرند، اما مشکل کاهش فروش در چین چالش اصلی آن‌هاست. در منطقه جنوب شرق آسیا، قیمت بیلت وارداتی در حدود 5 دلار افزایش یافته‌است. علاوه بر این، بیلت روسیه برای هر تن سی اف آر…

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کسانی که مسئول عرضه بیلت در بازار آسیا بودند، همواره سعی کردند که قیمت محصولات فولادی را بالا ببرند، اما مشکل کاهش فروش در چین چالش اصلی آن‌هاست. در منطقه جنوب شرق آسیا، قیمت بیلت وارداتی در حدود 5 دلار افزایش یافته‌است. علاوه بر این، بیلت روسیه برای هر تن سی اف آر 410 دلار شده‌است. در بازار هند قیمت هر تن سی اف آر بین 5 تا 6 دلار بالا رفته‌ و به قیمت 403 تا 404 دلار به فروش می‌رسد. محصول ژاپن نیز با 402 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده‌، اما با این قیمت معامله‌ای انجام نشده‌است. خریداران درخواست قیمت‌های پایین‌تری داشتند. برخی قیمت پیشنهادی 395 دلار برای هر تن سی اف آر را ارائه دادند.

هم اکنون در کشور چین، بازار میلگرد رکود داشته‌ و برخلاف آن بازار قراضه آهن رو به رشد است. انتظار می‌رود کارخانه‌هایی که در چین تولید و عرضه مقاطع فولادی را در دست دارند میزان تولید خود را به مرور کاهش دهند.

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، در ماه‌های نوامبر تا ژانویه تقاضای میلگرد کاهش پیدا می‌کند. قیمت فعلی میلگرد صادراتی در چین 453 دلار هر تن فوب گزارش شده که این قیمت حدود 25 درصد نسبت به گذشته رشد داشته‌است. در بازار داخلی ایران با توجه به اتخاذ سیاست‌های دولت، مصرف‌کننده و خریدار شرایط متفاوتی حاکم است. قیمت فعلی در بازار داخل حدود 507 تا 511 دلار هر تن درب کارخانه اعلام شده‌است که تغییرات چندانی نسبت به روزهای قبل نداشته‌است.


نظرات

  • اکبری

    سلام، به نظر شما کاهش تقاضا باعث کاهش قیمت میلگرد میشه؟