امروز : شنبه 18 مرداد 1399

قیمت شمش فولادی : ثابت

قیمت ورق روغنی : ثابت

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق اکسین اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 200 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 200 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی پروفیل : ثابت

قیمت انواع لوله : 50 تومان کاهش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 100 تومان کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب : 100 تومان کاهش

قیمت میلگرد گلستان : 200 تومان کاهش

قیمت میلگرد شاهرود : 300 تومان کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 400 تومان کاهش

قیمت میلگرد راد همدان : 480 تومان کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

سکوت بازار سنگ‌‌آهن

1398/11/03 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای سکوت بازار سنگ‌‌آهن در چین می‌توان گفت بازار به صورت قابل توجهی افت پیدا کرده است. این افت قیمت را می‌توان در جو منفی بازار جست‌وجو کرد. میانگین قیمت سنگ‌آهن با خلوص 62 درصد به قیمت 95.6 دلار برای هر تن خشک سی اف آر ثبت شده که نشان می‌دهد…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای سکوت بازار سنگ‌‌آهن در چین می‌توان گفت بازار به صورت قابل توجهی افت پیدا کرده است. این افت قیمت را می‌توان در جو منفی بازار جست‌وجو کرد.

میانگین قیمت سنگ‌آهن با خلوص 62 درصد به قیمت 95.6 دلار برای هر تن خشک سی اف آر ثبت شده که نشان می‌دهد بهای این کالا در حدود 25 سنت افت داشته‌است.

در این روزها این نگرانی در بازار وجود دارد که ویروس مرموزی که در چین جان برخی از افراد را گرفته بر بازار فولاد نیز اثری سوء بگذارد و سکوت بازار سنگ‌‌آهن ادامه پیدا کند و بیرون آمدن از آن دشوار شود.

در صورتی که دولت میزان فعالیت در بازار را کاهش دهد، فعالیت‌ها در زمینه ساخت و ساز کمتر می‌شود و در نهایت بر میزان تقاضای فولاد در بازار آهن و فولاد اثر می‌گذارد.

به دلیل اینکه در این اواخر، بهای فولاد قادر به همراهی با رشد قیمت‌ سنگ‌آهن نبوده‌، احتمال می‌رود که قیمت سنگ‌آهن‌های با خلوص بالا به اندازه بیشتری رشد قیمت پیدا کند.

در این بین خبرهایی پراکنده از صادرات سنگ‌آهن استرالیا از بندر هدلند به گوش می‌رسد. طبق شواهد در بازار، صادرات سنگ‌آهن از این بندر در سال 2019 تنها به اندازه 0.5 درصد افت سالانه داشته و به مقدار 515.7 میلیون تن ثبت شده‌است.

در ماه دسامبر نیز در حدود 47.4 میلیون تن سنگ‌آهن از این بندر صادر شده که تنها 3.5 درصد رشد سالانه داشته‌است. بندر هدلند را می‌توان یکی از بزرگترین بنادر صادرکننده سنگ‌آهن در سطح دنیا دانست و در واقع می‌توان گفت این بندر وسیع‌ترین بندر سنگ‌آهن استرالیا است.


برچسب‌ها: